Kedi mama kabı ölçüsü

Selam arkadaşlar,
Mamaların yanında promosyon verilen kırmızı mama kaplarından var bizde.

Bunlar kaç gram kuru mama alıyor ? Evimizde mutfak tartısı yok da o nedenle size danışmak istedim.

Teşekkür ederim

Up..?

  • whatyougetiswhatyoudid  (13.03.16 12:58:03)
Her mamanın ölçü kabı farklıdır. O yüzden bir kap şu kadar gram alıyor demek doğru değildir. Çünkü mamaların büyüklükleri ve 1 tanesinin ağırlığı farklı olabiliyor. Kullandığınız mamanın üstüne kedinizin yaşına göre günlük kaç gr. vermeniz gerektiği yazar. Malum marketlerde falan tartılar var. Bir poşete elinizdeki mamadan koyup marketteki terazilerden günlük yemesi gereken gr. bir yere alıp, elinizdeki mama kabına doldurup o kısmı bir kalemle çizerek çözüm bulabilirsiniz. Biz şu anda evdeki kedimize o şekilde yapıyoruz.

  • Dr_Stat  (13.03.16 14:15:24)
kapların ölçüsü farklı olduğu gibi kedilerin ihtiyacı da farklıdır. bakmayın o mamanın üzerinde yazan şu kadar kiloysa şu kadar mama ver yazısına. hayvana ölçülü mama vermeyin. kabı daima dolu olsun. azaldıkça hemen doldurun. hayvan canı istediği kadar yesin. merak etmeyin obez falan olmaz. makarnayla, patatesle vs sürekli karbonhidrat ağırlıklı beslersen obez oluyor hayvan sadece, dengeli besinden ne kadar yerse yesin sorun olmaz.

tabi yukarıda yazdıklarım kısırlaştırılmamış kediler için. kısırlaştırınca hayvanın iştahı artıyor, metabolizma yavaşlıyor ve şişmanlıyor. onda da yeni kısırlaştırılmış kediler için özel mama var. ölçülü vermektense o mamadan istediği kadar vermek daha mantıklı.
  • karasin  (13.03.16 20:35:14)