kitap önerisi

bana şöyle sürükleyici,bıkmadan severek okuyacağım-kişisel gelişim kitapları haricinde-kitap isimleri öneriri misiniz.
ihsan oktay anar'ın kitaplarını yeni bitirdim.amin maalouf'un kitaplarını da ondan önce bitirmiştim.türü önemli değil.okurken sıkılmayayım yeter.

jean christophe grange ve tess gerritsen'ın tüm kitaplarını öneririrm.polisiye-gerilim.ilk bi kaç sayfa sarmaz belki bu tarza yabancıysanız ama daha sonra epey sürükleyici olacaktır..

  • saleen  (03.11.09 12:26:13)
Elif Şafak - Araf: Delicesine bağlanıp tanışmak istediğim bir karakter barındırıyor içinde. (bkz: ömer özsipahioğlu)
Elif Şafak - Mahrem: En çok etkisinde kaldığım Elif Şafak kitabı buydu.
Elif Şafak - Baba ve Piç: En akıcısı buydu sanırım.
~
Iris Murdoch - The Black Prince: Felsefik öğeler barındırıyor ama, kesinlikle felsefeden zerre hazzetmeyen birinin bile okuyabileceği bir kitap. Hayatımın kitaplarından biridir.
  • nuage  (03.11.09 12:28:17)
Dan Brown tüm kitapları

  • pposeidon1  (03.11.09 12:30:34)
Masumiyet Müzesi
Hayatın Kaynağı - Ayn Rand
Charles Bukowski tüm eserleri:)
Günlerin Köpüğü - Boris Vian
Uçurtma Avcısı
  • charlesbukowskiineksi  (03.11.09 12:34:10)
Dan brown'un kitaplarını da okudum:))

  • tukaka  (03.11.09 12:34:44)
oğuz atay'ı tercih etmelisin bence..."tehlikeli oyunlar" ya da "tutunamayanlar" olabilir.

  • derinimsi kisilik  (03.11.09 12:43:08)
@derinimsi kisilik;tutunamayanlar'okudum ama 'tehlikeli oyunlar' olabilir.

  • tukaka  (03.11.09 12:45:23)
trevanian - katya'nın yazı
shibumi
douglas adams - otostopçunun galaksi rehberi (5 kitap var bu seride)

paul auster - new york üçlemesi

tom robbins (bütün kitaplarının iyi olduğunu söylüyorlar. ben sadece parfümün dansı'nı okudum oldukça iyiydi.)

dan brown'ın kitaplarına benzer bir şey olsun istiyorsan, adam fawer'ın olasılıksız ve empati'si okunabilir.

alamut var bir de wladimir bartol'un. hasaan sabbah'ın hikayesini anlatıyor. sıkmaz kesinlike.

içlerinden hangisini seçicem diye tereddüt etmene gerek olmayan kitaplar bunlar. herhangi birini seçip okumaya başlayabilirsin.

bir ara şuraya da göz atarsan, çok daha fazla seçeneğin olabilir;

(bkz: okunması gereken kitaplar)
  • northernn  (03.11.09 12:56:09)
tess gerritsen - cerrah. bu kitabı okursan tüm seriyi de okumak isteyeceğine eminim. biraz kanlı bir kitap ama deliler gibi sürükleyicidir. kesinlikle tavsiye ederim.

  • christine  (03.11.09 13:35:01)
maeve binchy,italyanca aşk başkadır, aşk mutfakta pişer, bir dilek tut benim için epey sürükler götürür, yüz bin tane daha da kitabı var kadının.bir de maxime chattam, kaosun sırları, kötü ruh, hatta yeni bir kitabı daha çıktı... diğerleri de yazılmış zaten. hepsi mi bestseller olur yaa! ahah, bir de stephen king.

  • flamesoul  (03.11.09 14:15:12)
George Orwell-Hayvan Çiftliği hem sürükleyicidir,hemde vaktini boşa geçirmeyip birşeylerde öğrenirsin aynı zamanda...

  • jpsartre  (03.11.09 14:19:18)
benim adım kırmızı- orhan pamuk
cesur yeni dünya- aldous huxley
dava- franz kafka
yeraltından notlar- fm dostoyevski
uğultulu tepeler- emily bronte
anayurt oteli- yusuf atılgan
kurt kanunu- kemal tahir
sahnenin dışındakiler- ahmet hamdi tanpınar
  • linuswithnoblankets  (03.11.09 14:29:29)
Suzanne Collins - Açlık Oyunları seni temin ederim bırakamassın

  • tatarcan  (03.11.09 15:13:49)
Paul J. Nahin - Zaman Makineleri. Yeni aldım ve çok ilginç bir kitap.

  • seniorfaruk  (03.11.09 15:44:13)
Bitirmedim; ancak cehenneme övgü kitabını tavsiye ederim.

  • loralynn  (03.11.09 15:44:17)
Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali
Kuyucaklı Yusuf - Sabahattin Ali
Kumral Ada Mavi Tuna - Buket uzuner
Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk - İskender Pala
  • mabelle  (03.11.09 18:10:49)
wilbur Smith. İlk kitabından başlayarak okuyun. Seri gibi. 30 romandan söz ediyoruz. Büyük keyif alacağınızı düşünüyorum. Yaşayan yazarlardan, en sevdiğim bir kaç ismin başında gelir. Onun romanları ile, kendilerini gelişmiş diye adlandıran toplumların nasıl bir yanılsama içinde olduklarını farkettim. Afrika; onun romanlarını okuduktan sonra, başka bir anlam kazandı benim için. Oldukça da sürükleyici bir anlatım tarzı var. Size ve herkese önerebileceğim bir yazar. Tek tek kitap isimlerini yazamazdım takdir edersiniz.

  • july14  (04.11.09 11:51:17 ~ 20.04.11 21:06:25)