game of thrones'çulara bir soru

spoiler olabilir.

uzun zaman geçtiği için isimleri unuttum.
cersei'ye utanç yürüyüşünü yaptıran grup neyine güveniyor? öncesinde baya adamla bunların mekanına gidip boş dönmüşlerdi kral çocuk falan. neden korkuyorlar?
spoiler'da cersei savaş yapıcam falan diyor. şimdiye kadar neredeydi bunların aklı? bir şeyi mi atladım acaba?

paralel yapı gibi düşün.

  • her gece aç  (11.03.16 19:53:41)
kendi inanışlarını yaratıp kendilerince sapkınlığa karşı savaşan bi grup işte. krallık zaten sallantıda herkes kardeşin kardeşi düdüklediğinden bahsediyor e grup da bu yanlış deyince halk desteğini ardına alıyor. olay o işte.

  • KidLazer  (11.03.16 19:59:37)
7 tanrıdan başka hiçbir şey yok korktukları. Aslında güçlerini tahttan alıyorlar. Cersei biraz mal bir karakter. Bunların silahlı örgüt kurmasına, silahlanmasına izin verdi. Coğrafya kan gölü olmuş, kral ensest ürünü, bütün halk aç, günahlar akıp gidiyor. Hal böyle olunca halk da kilisenin yanında yer alıyor, bazı önemli isimler de. Zaten ordusunun büyük bir kısmı savaşlarda yok olmuş, bir kısmı Riverlands'de ve bir kısmı Storm's End'de vs. seferdeyken, ordunun önemli kısmı Reach'in, gıda takviyesi Reach'ten hal böyle olunca Faith Militant ile savaşacak grup da yok.

Bir bölümde Myrcela'yı yollamışlardı, Joffrey, Tyrion, Cersei dönüyorlardı kaleye, olaylar çıktı. Halk saldırdı, Sansa tecavüze uğruyordu falan dizide. O organize olmamış halk isyanıydı onda bile önemli kişiler öldü, kral vs. zor kurtuldu mesela. Bu Sparrow ise cidden kalabalık ve daha organize bir grup.

Tabii orası Westeros ve ASOIAF dünyası. Mutlaka onlara gizliden destek olan lordlar ya da kişiler vardır.
  • nawar  (11.03.16 20:06:38 ~ 20:07:29)