Adana'da ne yapılır?

Selam,

Yarın sabah adana'ya uçuyorum, pazar akşamı döneceğim. Şu ana kadar orada ne yapmamla ilgili hiçbir araştırma yapmadım. Nereler görülür, nerede ne yenir? ( ne yenir kısmı daha önemli)

Orada arkadaşlarım var, onlarla dolaşacağım da istanbul'a gelip bir tek eminönü'nü dolaşan turist gibi olmak istemiyorum. şırdandır, mumbardır hepsini denemek istiyorum. kahvaltıdır, öğle yemeğidir, akşam yemeğidir, tatlısıdır, tuzlusudur nerelerde ne yenir?

Bir de istanbul'a dönerken ne getirilir? kabin bagajim olacak sadece, sıvı getiremem :(

antep hakkında bilgi edinmek kolayken adana biraz daha zorlu. şurda bi toplama bilgi şeysi yapayım:

eski duyurulara baktım:
-cik cik ali
-Yeşil Kapı
-bici bici (nerde?)
-kazım büfe'de muzlu süt
-ciğerci bedo'da ciğer ve şırdan

vedat milör'e baktım:
-KAHVALTI İÇİN BİRBİÇER
-birbiçer'e yakın Kuruköprü Şalgam ve Vişnecisi'nde muzlu süt
-YEŞİL KAPI
-Hilton Oteli’nin arkasındaki sanayide bulunan Yaşar Usta'da kaburga
-CİK CİK ALİ
-BEDO'da şırdan

velgam tu internet:
(löplöpçüler)
-Eco’nun Yeri (sadece öğlenleri açıkmış)
-Kaburgacı (Cemalpaşa Mahallesi, Toros Caddesi) ( kahvaltıda kaburga qeyF)
-Öz Gaziantep Kebap Salonu – Recep Usta
-Birbiçer (burası her yerde geçiyor, kesin gitmeli :) )
-Güney Paça Salonu
-Meşhur Kuruköprü Paça Salonu
-Çürük denen çorba ( nerde bilmiyom)

(keşfetsene)
-Adana Yüzevler Kebapçısı

ekleme:
kling usta, yeşil kapı, kaburgacı cabbar almadan gelme denilenler :)

çok fazla yer oldu şimdi de :)
  • fakyoras  (11.03.16 09:13:35 ~ 13:07:36)
dogan diye bir tatlici/kadayifci vardi. orada kaymakli kadayif yemelisin bence. hayatimda hic o kadar guzel bir sey yemedim.

  • bohr atom modeli  (11.03.16 10:40:04)