kyk taksitlendirme / ödememe

Arkadaşlar selam,

KYK borcum vergi dairesine düşmüş, geçtiğimiz ay hesaplarıma e- haciz geldi. Sonra hacizi kaldırıp borcumu taksitlere böldürdüm. Ne zaman ödeyeceğimi sorduğumda ay sonu herhangi bir vergi dairesine gidip ödeyebilirsiniz dediler. ( borucumun olduğu vergi dairesi başka bir şehirde) ay sounda gittiğimde ödememin üstünden bir gün geçtiği için taksitlendirmeniz bozulmuş dediler. iyice gıcık oldum, ben bunu ödemeyi ertelesem yeniden e- hacizin gelme süresi sizce nedir?

hesabında para tutma. ben de aynı durumdaydım, 4-5 taksit ödedim, sonra ödeyemedim. 5-6 aydır ödemiyorum. hesapta 50 kuruş olsa bile bloke koyuyorlar. ama para yatar yatmaz çekebiliyorum.

  • cekilmis gayfe  (09.03.16 15:23:01)
maaş hesabım ama allah korusun maaşımı çekerlerse sıçarım. anında çekersem sorun olmaz diyorsun?

  • birpelindegil  (09.03.16 15:26:33)
ben hesaba yatar yatmaz tamamını çekiyorum. çekilemeyen küsüratı da arkadaşın hesaba havale yapıp hesabı sıfırlıyorum. şu ana kadar sıkıntı olmadı. ama yakında maaşa haciz gelebilir. max 4'te 1'inde haciz koyarlar. bakalım yapacaklar mı?

  • cekilmis gayfe  (09.03.16 15:28:19)
4'de birinden fazlasına koymazlar di mi :( geçen sefer haciz koyduklarında hesabımda 400 lira para vardı hepsini çekmişlerdi:(

  • birpelindegil  (09.03.16 15:30:43)
benim bildiğim yasal limit 1/4 oranında.

  • cekilmis gayfe  (09.03.16 15:35:22)