okumuş adam cahilliği

sadece akademisyenlerin ve lisansüstü öğrencilerinin üye olup da girebildikleri bir kütüphanedeyim şimdi. sabah 10da geldiğimde yan tarafıma biri çanta bırakıp gitmişti. 3 saat oldu ne gelen var ne giden. millet yer bulamıyor lavuk çantasını bırakıp gitmiş bir yerlerde sürtüyor.

önümdeki lavuk da 3 saat sonra lütfedip az önce geldi. ben önümdeki iki yer de dolu diye düşünürken meğer kitaplarını bir yere çantasını diğer yere bırakmış kimse oturmasın diye. ulan millet çalışmaya yer bulamıyor.

ben bunu duyuruya yazarken bile utanıyorum, biri görecek de kütüphaneden faydalanmayıp gereksiz yer işgal ediyor diyecek diye.

okumuş adamlar bunu yapıyorsa cahil diye burun kıvrılan kitleler ne yapmaz.

siz de okumuş adam cahillikleriyle karşılaşıyor musunuz?

cehalet ile aptallık arasında fark var. gelin önce bunu tartışalım :)

  • cetoxim  (09.03.16 11:56:59)
cahillik değil de saygısızlık bu
aileden alınan terbiye ile alakalı
babası kahveci adam, master da yapsa, doktora da yapsa kendini yontmazsa yine ayı oluyor malesef.
  • Corc  (09.03.16 12:12:18)