Devletin vize muafiyetinden çıkarı?

Merhaba.

Biliyorsunuz ki AB ile vize muafiyeti konusu bu sıralar bayağı konuşuluyor. Merak ettiğim şey ise, devletin bu vize muafiyetinden bir çıkarı var mı? Yoksa salt olarak halkının seyahat özgürlüğünü yerine getirmek için mi bu kadar üzerinde duruyor?

Teşekkürler.

şimdiki hükümetin devletin çıkarına bi harekette bulunacağını sanmıyorum, gelenleri vatandaş yapıp kendilerine oy verdirtirler anca. avrupa birliğinden gelen parayı da cebe atarlar. gelen suriyeliler de vasıfsız boş adamlar olacak, almanya eğitimli olanlarını ayıkladıktan sonra böyle bir teklifi hayata geçirmeye çalışıyor farkındaysanız. onlar da artık kontrol altına alamadılar işe yarayanları tutup posasını bize boşaltacaklar.

  • masa penisi  (09.03.16 11:21:58)
oy toplayacaklar. ab ile vizeleri kaldirdik diyecekler.

  • fayfim  (09.03.16 11:23:40)
bahsetmeyi unutmuşum yukarda, herkes vize muafiyetine odaklanmış ama olayın gerçekleşme şartları türkiye'nin avrupaya kaçan bütün suriyelileri ülkeye getirmesi. yani avrupa çöpünü boşaltacak üstüne de para verecek. komidinin üstüne bırakırlar giderken artık..

  • masa penisi  (09.03.16 11:25:33 ~ 11:25:50)
teşekkürler arkadaşlar.

  • ateslizenci  (10.03.16 01:01:43)