fresnel lens yahut sigorta

eski tüplü televizyonunu scart girişi olmadığından bana verdi komşum. görüntünün gittiğini ama hala ses verdiğini söyledi makinenin. amacım makineyi parçalayıp fresnel lensini çıkarmak, ama bu 51 ekran tvlerde fresnel oluyor mu bilmiyorum.. hatırladığım kadarıyla bir ufak sigorta değişimiyle görüntü tekrar geliyordu. tamiri basitse kullanırım, fresnel kesin varsa parçalarım diyorum. fresnel var mıdır?

fresnel ne diyenlere:
www.google.com.tr

Fresnel lensin in ne işi var ya tüplü tv'de? Elektron tabancası ve fosfor ekran var, optik bir olay yok ortada. Kim dediyse yemiş seni bence.

  • franz kafka  (08.03.16 22:14:30)
Franz kafka +1

  • gunde 3 litre kola icen adam  (08.03.16 22:35:39)
tabanca ve fosforlu malzemeyi ben de biliyorum bea. fresnel lensleri küçük ekranları büyütmede kullanılıyor, çin işi ve geçmişte kalmış bir çözüm tabii. yalnız bazı, çok değil bazı tvlerde bu sistemin içeride yerleşik olduğunu biliyorum. ama parçalamaya değmez hakkat. tv üzerinde model ibaresi bulamadım zaten. caydım parçalamaktan.

  • kargn  (14.03.16 19:54:40)