Kanal Tedavisi

hello,

dün sabah saatlerinde sağ üstte bir dişime kanal tedavisi uygulandı. uyuşukluk sonrası ağrı kesicilerle idare ettim.

bugün itibarı ile kanal tedavisi uygulanan dişte hiçbir şey hissetmez iken, hemen yanındaki dişe baskı uygulandığında feci bir acı baş gösteriyor. lakin hassaslık yok, yalnızca baskı sonucu.

bu normal bir durum mudur? "ulan dişçi bunu tedavi ederken yanındaki zarar mı gördü acaba?" gibi saçma sapan düşüncelere girmeli miyim? ya sizin tecrübeleriniz neler? buyrun sohbete.

teşekkürler.

bende yemek yerken ,hapsirma esnasinda filan eger kanal disin uzerine baski olursa acidi . hatta 1 hafta filan surdu nerdeyse hergunum disciye sovmekle gecti. 3-4 ay sonra baska bir dis hekimine gidip durum neymis kontrol ettirecegim

  • 1917  (08.03.16 19:45:09)
Dişin sinirleri alındıktan sonra pulpanın yani dişin sinirinin enfeksiyon derecesine göre kök ucunda inflamatuar mediatörlerin salınımında artış ve buna bağlı olarak da doku cevabı gelişebilir. Bu doku cevabında da sizin baskı olarak tarif ettiğiniz perküsyon ağrısı gelişebilir. Geçici bir şeydir, dişinizin durumunu hekiminiz daha iyi bildiği için pansumana gereksinim olup olmadığını net bir şekilde ondan öğrenebilirsiniz.

  • neferkitty  (08.03.16 21:39:20)