wordpressciler

wp-contents upload dizini oluşturulamıyor bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?

hatasını nasıl çözebilirim? ftp ile bağlanıp wp-contentsin dosya izinlerini 777 yapın demişler ama dosyalarım localde. ftplik bi durum yok yani. o yeri de bulamadım ayrıca. nasıl çözeceğim bu sorunu?

edit: deneyeceğim tamam sağolun. önce macin chmoduna bakayım

windowsta chmod yok. belki de dosya yolu UAC'e takılıyordur. webserver nereye kurulu? en temizi c:\xampp gibi bir yere kurmak

  • masa penisi  (07.03.16 23:20:20 ~ 23:20:39)
mac sistemde xampe kurulu. yapılabilir mi ftpsiz?

  • freetakilir  (07.03.16 23:23:52)
Klasöre full yetki vermek lazım.
Windowsta evertone ı ekleyip ok yaz çalıştır yetkisi veriliyor ama mac nasıl bilmiyorum

  • oz suser  (08.03.16 00:24:50)
normal sartlarda o klasorun www-data vs gibi bir userin ownerliginda olmasi lazim. Muhtemelen xampp kurdun, o da root dizine kuruldu sen normal kullaniciyla calistiriyosun o yuzden. Masaustune bir yere dosya ac. xammp in icindeki www veya httpfiles vs neyse ne oraya symlink yap masaustundeki klasoru.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (08.03.16 07:35:38)
mac'te chmod var dosya izinlerini ayarlamak için sağ tuş menüsünde seçenek olması lazım. dosya özellikleri veya izinleri gibi bişeydi.

  • masa penisi  (08.03.16 10:19:08 ~ 10:19:24)