webstorm / atom autocomplete

çok ilginç bir durumla karşı karşıyayım, yardımınızı bekliyorum.

İhtiyacım olan şey Node.js, npm paketleri, Angular.js ve Angular material için autocomplete özelliği.

Atom'da autocomplete özelliği angular material için mükemmel ama geri kalan her şey için atom-ternjs eklentisi kullanmak zorundayım. bu eklenti de node_modules klasörünü devre dışı bırakmazsanız saçma derecede yavaş çalışıyor. o zaman da kullanmanın anlamı kalmıyor, ben bunun için gelmiştim zaten...

WebStorm autocomplete olayında gerçekten iyi ama bu da angular material'i desteklemiyor, html'de otomatik tamamlama özelliği yok.

Frontend'i atom'dan, backend'i de webstorm'dan yapayım diye düşündüm ama o da kafamı karıştırır, vazgeçtim.

Angular.js 1.5 kullanıyorum, kullandığım paketler Angular 2 için yazılınca ve Angular betadan çıkınca ES5/6'yı çöpe atıp direk TypeScript'e geçeceğim, o zaman problem olmayacak çünkü atom-typescript eklentisi ve typings projesi sayesinde Atom'da TypeScript autocomplete olayı mükemmel. Ama oraya gelmemize daha en az 6 ay var.

Ey ahali, nasıl çözeceğim ben bu sorunu?

acaba diyorum, hani bilmiyorum ama acaba sadece ctags işe yaramaz mı? vim'de flaan java'dan tut pek çok dil için tamamlamayı ctags kullanarak yapıyorlar. acaba ctags için bir eklenti falan var mıdır?

  • selam  (07.03.16 19:10:29)
geç gördüm, bakıyorum şimdi. teşekkür ederim.

  • hayirsiz  (09.03.16 10:21:43)