İngiltere'de Eğitim

Öncelikle bu konu benim açımdan hayati bir önem arz ettiği için en azından akşama kadar yukarı sabitlenmesini rica ediyorum sevgili modlardan.

2014 YLSY bursiyeriyim. BÖTE mezunuyum. (Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi) Kısaca Bilgisayar Öğretmeniyim. "Teknik Eğitim" alanında Y lisans ve Doktora için İngiltere'de eğitim görmeye hak kazandım. Yani Education alanında. Ama hangi şehre ve hangi üniversiteye gideceğim konusunda kararsız kaldım. Eğer orada kendisi veya bir yakını eğitim görmüş, orada yaşamış yada oraları hakkında herhangi bir bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir.

Şuan için başvurduğum üniversiteler

ucl
southampton
sheffield
bristol
manchester

bunlar education alanında ilk 5'teki üniversiteler. Bunlar dışında tavsiye ettikleriniz var mıdır? halihazırda Southampton'dan kabul aldım, diğerlerinden de cevap bekliyorum.

şuan için 5.5 ielts puanım var. bu puanla Southampton ve Sheffield 'ların presessional'larına girebiliyorum. ama diğerleri için biraz daha yüksek bir skora ihtiyacım var. benim gönlümde yatan Southampton olduğu için eğer fikrim değişmezse büyük ihtimal Southampton'a gideceğim.

Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? esasında benim alanımda en iyisi UCL diyorlar fakat bu üniversite londra'da ve orada bana verdikleri bursla yaşaması kolay değil diyorlar araştırdığım kadarıyla. bu arada 1200 pound veriyorlar aylık burs. evet ne düşünüyorsunuz? diğer üniversiteler nasıl? Southampton nasıl? yeme içme kalma sorunu var mıdır?

istediğim özellikler
üniversite mümkünse kampüse sahip olsun
Londraya yakın olsun

evet bu kadar (:

facebook'ta zibille ylsy grubu var, üye misin? oralardan çok daha iyi cevaplar alırsın.

  • mesgul ve huzursuz  (07.03.16 19:33:23)