Kanzuk bi tırstı sanki

Entry siliyoruz kampanyası ile yüz binin üzerinde entry silinmiş sözlükte.

Şuan entryler silinemiyor, hata veriyor sözlük.

Siz ne düşünüyorsunuz?

yüz bin mi? yuh o kadar olmaz diyordum ben :D tırssın.

  • freetakilir  (06.03.16 23:47:42)
bir gün önce uçurulmasam 150 entryde benden gelecekti ancak dayanamayıp ana avrat küfrettim :(

  • LoRdS31  (06.03.16 23:49:49)
muhtelemelen database bu kadar yükü kaldıramadığı için takılmalar yaşıyor.
zamanla düzelir ve ekşi sözlük hayalet bi kasabaya döner gibi düşünüyordum ama haftalık entry sayılarına göre 170 binlerden 160 binlere düşmüş, çok bir fark yok.

  • canarslan12  (06.03.16 23:50:32)
Yahu niye tırssın. Ayrıca, entry silen insanlar kendilerini dünya biliminin öncüsü, edebiyatının mihenk taşı, sosyal teorinin kurucusu, siyasetin babası sanıp yazdıkları şeylere bu kadar anlam yüklüyorlarsa sorun var.
Madem o kadar anlamlı şeyler yazabiliyorlar, ilgili alanlarda ürün versinler. Altı üstü bir web sitesi yahu.

  • kalemdefter  (06.03.16 23:52:03)
kanzuk'un umrunda olmaz bana kalirsa. bir ara bir kisim eksinin agir toplari biraktiginda ses getirmisti ama yine hicbir sey olmadi. kalite duser, sozluk devam eder. kanzuk kazanir.

  • bohr atom modeli  (06.03.16 23:52:04 ~ 23:53:32)
@kalemdefter diyor ki "Madem o kadar anlamlı şeyler yazabiliyorlar, ilgili alanlarda ürün versinler" ürün vermediklerini nereden biliyorsun, sen üretemiyorsun diye diğerleri de üretememek zorunda mı?
300 bin entry'yi geçmiş gibi gözüküyor. bu da tahmini 1 aylık entry sayısı*
*az önce yazdığım 170 bin entrynin %60'ı çaylak entry'si
  • canarslan12  (06.03.16 23:58:59)
önemli olan entry silinmesi değil, yeni entry akışının (trafiğin) yavaşlaması. o yüzden umurunda olduğunu sanmıyorum.

  • halitkin  (07.03.16 00:00:51)
bileydik 8-10 tane çaylak hesabı açardık yakın zamanda kaliteye bakmadan epey alım olacak gibi. tanesini 250'den okutsak iyi para be.

  • Kovacic  (07.03.16 00:02:11)
@canarslan12, kişiselleştirmezseniz sevinirim,herkes gibi fikrimi söyledim.

  • kalemdefter  (07.03.16 00:03:56)
Başak Purut kendinin de dediği gibi kapitalist bir insandır. Takdir ederim kendisini. Entry silinme kampanyasını da takdir ediyorum. En fazla devreder, satar. Karlı bir yatırım olarak görmez ben bununla uğraşmam der geçer. Entry sildirenler de bu çeşit bir başarı elde etmiş olur ki tatmin edici bence.

  • ThomasJefferson  (07.03.16 00:07:36 ~ 00:07:44)
aha cidden silinemiyor, şok oldum. yedeklenemiyormuş da.

açıkçası sözlükteki tartışmaları çok takip etmiyorum ama eğer silinmeleri engellemek için kasıtlı olarak müdahale varsa, evet tırsmış/umrunda ve bu tavrını da yakından tanıdığımız ve her gün kulaklarını çınlattığımız birinin tavrına benzettim.

tabii yoğunluktan dolayı teknik bir hata varsa bilemeyeceğim.

bence pek bir şey değişmeyecek sonuç olarak, sadece olmayan kalite daha da düşecek. geçmiş olsun.
  • peggy  (07.03.16 00:15:34 ~ 00:44:37)
yeni entry girişinin hatta sözlük görüntülenme sayısının ciddi şekilde düşmesi lazım. yeni boktan tema görüntülenmeyi düşürdü bence ama yeni entry girişi pek yavaşlamadı gibi. ama zamanla değişebilir bu durum. ya da millet alışıp unutabilir. bakalım.

  • sansli pipi  (07.03.16 00:15:47)
korkma titre!!!

ya zaten niyetinin çaylak sırasını falan kaldırmak olduğunu biliyoruz açar kapıyı grev kırıcıları sokar :)
  • Ufuk  (07.03.16 01:57:27)