Kuzenlerinizle ne kadar yakinsiniz, ne siklikla gorusuyorsunuz?

Ben kuzenlerimle hic yakin degilim, aslinda 26 tane fln kuzenim var ama hic oyle "ortamimiz" olmadi. Zaten hepimiz gercekten birbirimizden bayagi farkliyiz. Boyle kuzenleriyle yakin olan, duzenli gorusen, etkinliklerde bulunan, eglenen bir kitle gorunce kiskaniyorum o ortami. Bayagi bir eksikligini hissediyorum aslinda, uzuluyorum bunun icin. Sizde nasil durumlar?

benzer durumdayım. kuzenlere zaman kalmıyor maalesef.

  • kampaspe  (06.03.16 23:06:45)
öyle uzaklar ki, üflesem soğuyacaklar

  • tum haklari saklidir  (06.03.16 23:07:06)
baya büyük olan kuzenlerimle aram iyi. yani aramızda 17-18 yaş falan var. daha yaşıtım olan kuzenlerimle pek görüşmem hatta sevmem.

  • ghilleinthemist  (06.03.16 23:08:41)
taş çatlasın iki üç tanesiyle düzenli irtibatım var (hepsi büyükler benden epey), bunun dışında diğerleriyle samimiyet yok. hatta hiç tanışmadığım kuzenim bile var. ciddiyim.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (06.03.16 23:08:45 ~ 23:09:54)
senin hesap bende de 30 kadar var. ama kaçını görmek istiyorsun de; 2 ya da 3. onlarda uzaktalar. belki uzakta oldukları için kendilerine karşı iyi düşünüyorum. yanımdakiler beş para etmez. görse yolumu değiştiririm.

  • vayezikhan  (06.03.16 23:09:15)
2 kuzenim en iyi arkadaşlarım. farklı şehirlerdeyiz, bazen 1 ay telefonda bile konuşmayız ama görüştük mü daha dün berabermişiz gibi devam ederiz sohbete. onlar haricinde yakın yaşta kuzenim yok, o yüzden takılma şeklinde bi ilişkimiz yok. ama aile ziyareti şeklinde görüşmeler oluyor evlerde, hem anne hem de baba tarafı kuzenler hep samimiyiz.

  • baba jo  (06.03.16 23:09:38)
9 kuzenimden vaktiyle tek muhabbetim olanı 4 sene önce kocaya kaçtı o zamandan beri hiç konuşmadık.

  • Kovacic  (06.03.16 23:10:01)
çoğu arkaba olmasak aynı ortamda bulunmayacağım insanlar.

  • Ufuk  (06.03.16 23:10:57)
ben 25 yasına kadar cook fazla samimiydik, sonra durumlar farklılastıkca aslında dusundugum kadar iyiligimi istemeyenleri gordukce sogudum biraz ama yine cogu insana gore fazla samimiyiz. aynı ortama girince enseye şaplak oluyor.
millet kuzenini tanımıyormus falan, ben kuzenzadelerle bile gorusurum nadiren. anne/babanın kuzenleri+cocukları. hayır aşiret falan da degiliz, bizde mi var anormallik? :)

  • galandar kostumu  (06.03.16 23:11:51 ~ 23:13:18)
Hemen hemen her hafta sonu 3-4 kuzen toplanırız. Piknik, etkinlik , gezi , fasıl kafamıza ne yatarsa yaparız.

  • Erensq06  (06.03.16 23:12:36)
Ayni sehirde olup akranim olan 6 -7 kuzenim var,bunlarin sevgilileri, eşleri de var. kuzenlerimin de kuzenleri var .kuzenlerimle en kötü 10 15 gunde bir toplanirim, kahvaltiya,akşam çaya gelirler ya da dışarı cikariz. onlarin kuzenleri ile plan yaptigimiz da oluyor 1 2 ayda bir toplaniyoruz .tabi bu durumda sayimiz 10 u geçiyor.

  • cabiday  (06.03.16 23:15:59)
35 tane kuzenim var, 2-3 tanesiyle arada dışarıda takılıyoruz. Yaşlarımız birbirine yakın olduğu halde o bahsettiğin ortam bizde de yok, çok farklı insanlarız çünkü.

  • pike  (06.03.16 23:17:13)
çok kötü. amca çocuklarını yolda görsem tanımam gerçek anlamda. çok da üzülüyorum bu duruma. baba tarafıyla 0. anne tarafıyla var az biraz. birbirimizin düğününe gelecek kadar. baba tarafı onu da yapmıyor.

  • ya ben lan neyse  (06.03.16 23:18:54 ~ 23:19:27)
sokakta görsem yolumu değiştiririm herhalde. hiçbiriyle hiçbir muhabbetim yok, telefon rehberimde kayıtlı değiller. arada bayramda gelen oluyor onda da zoraki selamlaşırım yahut gelmelerinden önce evden kaçarım.

  • nice tnetennba  (06.03.16 23:24:46)
whatsapp grubumuz var, 4 kız 3 erkek. bunlardan 3'ü üniversiteli, 3'ü iş güç sahibi, 1'i liseli. görüldüğü gibi homojen bir kadro yok. ama yaşlar da çok uzak sayılmaz.

reelde pek görüşmeyiz. daha doğrusu ben biraz daha uzakta olduğum için ben görüşmüyorum, diğerleri daha çok biraradadır. whatsapp grubunda arada espriler döner, ilginç fotolar atılır, doğum günler vs. kutlanır falan.
  • juninho77  (06.03.16 23:30:54)
Cok severim canimiz sikildikca bulusuruz. Imkan varsa gideriz nevizadeye yoksa bi cay icmeye cikariz hic yoksa evde oturur uno oynariz. Bazen sinemaya, kosuya falan da gittigimiz olur. Bir sorun olunca arar finir alisverisinde bulunuruz falan. Masallah diyeyim iyiyiz yani biz.

  • duzsac  (06.03.16 23:34:35)
bir çoğu ile yakınız hatta beraber bi yerlere (konser, sinema, tiyatro gibi) falanda gideriz. Ama bazen kendini kullanılıyormuş gibi hissedebiliyorsun yine de.

  • bartholomew87  (06.03.16 23:37:06 ~ 23:37:29)
Yolda karsilassak tanimam muhtemelen hicbirini. 2 tanesini biliyorum da digerleriyle kafamiz uyusur mu uyusmaz mi onu bile bilecek kadar tanimiyorum. En son gordugum kuzeni 3-4 yil once gordum. Digerleri 10-15 sene olmustur.
En son 3 yasindaki halini gordugum bir kuzenimi yillar sonra bir dugunde 1,80 boyunda piril piril bir genc kiz olarak gorunce yaslaniyorum diye panige kapildim:)

  • stavro  (06.03.16 23:39:01 ~ 23:42:31)
teyzemin çocuğu olan 3 tanesini yolda görsem tanırım ama onlarla da en son sanırım 3-4 sene önce konuştum. diğer kuzenlerimi ise yolda görsem tanımayı geçtim, kaç tane olduklarını, cinsiyetlerini falan bile bilmiyorum. ve bunu sorun olarak görmüyorum, zira akraba sucks.

  • equine  (06.03.16 23:49:25)
Hiç tanışmadığım kuzenim var. Onun dışında en son 25-26 sene önce gördüklerim var :d
Daha sık gördüklerimden çoğunun yaşı küçük. Bebek bile var. Dolayısıyla benim de öyle ortamım yok.

  • kucukharfler  (06.03.16 23:51:38)
Kuzenler arasinda tek erkek benim. Disladilar beni :( ablamin filan oldugu whatsapp gruplari, toplanmalar filan oluyomus.

  • fakyoras  (07.03.16 06:53:39)
topu topu 1 tane kuzenim var, onunla da en son kasım ayında bir aile yemeğinde karşılaştık. ondan bir önce de araya 1 yıl falan girmiştir rahat.

çok seviyorum kendisini, hatta arada görüşelim mutlaka dedik, ama işten güçten hiç vakit olmuyor maalesef.
  • loveinaflipbook  (07.03.16 08:00:04)
kaç tane kuzenim var, aslında kim kuzenim vs. bunları bile bilmiyorum ben. kuzen deyince aklıma gelen ilk isim halamın kızı, onunla da 3 sene önce mi ne görüştüm en son. hiçbirisiyle samimiyetim yok. %90'ıyla aynı coğrafyada bile değilim. bir gecede kuzensiz kaldık.

  • der meister  (07.03.16 08:10:18)
ayda bir falan genelde görüşürüz

  • alaimisema  (07.03.16 08:19:53)
4 kuzenim var, hiç biriyle görüşmüyorum.

  • interview with the vampire  (07.03.16 08:21:16)
10-12 kuzenim varır heralde saymadım. iki tanesiyle 6 senedir aynı evde yaşıyoruz ve gerçeken çok yakınız, iyi anlaşıyoruz. diğerleri ile de sadece özel günlerde görüşebiliyorum.

  • lostturkey  (07.03.16 14:50:13)
düğünlerde cenazelerde falan görüşüyoruz. kuzenlerimin hepsini tanıyorum ama çoğunun çocuklarını tanımıyorum.

  • kakao  (07.03.16 14:55:29)
Teyze çocuklarıyla görüüyorum sadece o da izmire gittiğimde. Onun dışındakileri tanımam.

  • geçerkenugradım  (07.03.16 15:00:20)
6 tane kuzenden sadece 1 tanesi ile süperiz, maşallah deyin. Aramızda 1.5 yaş var. Küçüklüğümüzden beri birbirimizin en büyük destekçisi olduk. Her şeyi ilk birbirimize anlattık. Birlikte gezdik. Şimdi de canım sıkkın olduğu için beni çağırdı evine, şehrine, kafa dağıtıyorum sayesinde. Kuzen ayrı, kuzen can'dır. Tabi bu şans çok az insana isabet eder. Kıymet bilmek lazım.

  • huzurolsun  (07.03.16 17:52:30)
baba tarafından 5 kuzenim var. avustralya'da doğup büyüdüler. bi tanesini 2 günlüğüne görme fırsatım olmuştu. çok sevmiştim. bi de dayı oğlu var ama küçük daha 3 yaşında. fotoğrafımı öpüyomuş bazen :D
kuzen yok sayılır hayatımda.

  • rayde  (07.03.16 18:12:01)