petekten gelen ses

Yeni eve tasindim iki hafta önce mutafagin petegi haric butun petekler Aliminyum petek ve hepsinden sifona su dolarken cikan ses geliyor. Ev sahibine soyledim bugun o da eski kiraci da şikayetçi idi ya dedi. Ee bunun cozumu ne ? Dedim adama yasli baya ev sahibi bu arada. Bilmiyorum ki vs dedi... peteklerin havası yok baktim heospine ne olabilir bu sesin sebebi? Çözüu ne olabilir?

Sen gecen de sormadin mi bunu?

Bak bilirkisi degilim ama kendi capimda bir seyler yapmis adamim. Banyodaki muslugu degistirirken, mesela, su naylon yalitim bandindan cok kullanmistim, cevresinde kalacagina icinden de gecmis baglantinin. O yüzden musluk acikken, o baglantisinin ortasindan gecen ip islik caliyordu. Ince garip bir ses. Neyse, daha baska bir yerde de baglanti yerini cok kavisli yaptigimdan (civi boruyu deldi, zigzag cizerek yeni boru taktik), gene ses gelmeye baslamisti.

Yani sorunun kaynagi milyon sey olabilir. Hava vs degilse bu tarz seylere bakmak lazim da deger mi, sorununu cözer mi, eger petekler dökümse, icinde bir serde de akisi bozan döküm destekleri olabilir, onlar mi, bilmiyorum. Ama zor, hele son dedigimse tüm petekler degismeli.

Mutfaktan geliyor mu peki? Su alu olmayan?
  • Silesius  (06.03.16 19:53:35)
Mutfaktan hic ses gelmiyor. Gecen de yazmistim evet. Hepsinden geliyo olmasi enteresan. Petekler baya ince bu arada .daha once evlerde bu petekten görmemiştim. Teşekkür ederm

  • buffy de vampir sayılır  (06.03.16 20:04:30)
Mutfaktan hic ses gelmiyor. Gecen de yazmistim evet. Hepsinden geliyo olmasi enteresan. Petekler baya ince bu arada .daha once evlerde bu petekten görmemiştim. Teşekkür ederm

  • buffy de vampir sayılır  (06.03.16 20:04:32)