göz-lens muayenesi ve ssk

özelde göz muayenesine gitmek istiyorum. şu an çalışmadığım için babadan ssklıyım. gideceğim yerin sgk ile anlaşması var. tahmini olarak bana ne kadar ek ücret çıkarırlar? gidilen yere gööre değişiyordur elbet bunun cevabı ama ortalama bir şey çıkar diye düşünüyorum buradan yine de.

ikinci soru da şu; göz muayenesine gittiğim zaman lens muayenesi de yaparlar mı? yoksa ikisi için ayrı ayrı mı belirtmek gerekiyor? daha önce gittiğimde gözlük için olan değerleri kullanabileceğimi söyleyip özel bir muayene yapmamışlardı hiç. bir de ayrı ayrıysa bunun için de ek ücret ödemem gerekir mi?

tenks herkese.

Ben de babadan sigortalıyım muayene ücreti 100 lira olan bir hastane benden 50 alıyor. Lens için de ayrı muayene olmuyor lens istiyorum diyorsun ayrı bi tane lens reçetesi yazıyor doktor.

  • zannedersem tek eksiginiz bendim  (05.03.16 15:56:14)
@zoghurt

geçen sene ben de devlet hastanesine gittim ama yanlış ölçüm yapıldığına dair çok büyük bir şüphe var içimde. emin olmak istiyorum bu sefer.
  • devilred  (05.03.16 17:11:02)