137450 TL niz var ... saldirin

Diyelim ki hesbinizda nakit bu kadar para var, sabah ilk is ne yapardiniz? Son derece mantikl'dan sacmalama oglum'a kadar giden hersey selbes....

Abd ye master yapmaya giderdim.

  • yedinumara  (04.03.16 21:39:14)
Hic dusunmem gider bunu ya da ayni muadil baska ilani alirim direkt. Havadan gelen para nasilsa.

www.sahibinden.com
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (04.03.16 21:40:09)
ucuz yollu bi 4x4 alır kalanını bankaya atar gelen faiziyle gezerdim. gezerdim derken öyle böyle değil gezgin olurdum bildiğin :D

  • freetakilir  (04.03.16 21:40:23)
şu anki gündemim, ukrayna için okul başvurusunu bir an önce tamamlamak ve oraya gitmek.

137 bin 450 lira gün itibariyle 47 bin dolar ediyor. euro için de yakın bi değer vardır. yani bunlarla avrupa ve amerika'da en fazla bir, bilemedin iki sene geçirirsin. bana yetmez.

ukrayna'da ise ayda 2000 liraya hayvan ötesi yaşıyosun. ben 5 sene kalcam okul için. 60 ayda 2 bin lira 120 bin yapar. kaldı ki bak hayvan ötesi diyorum. lviv'de şehir merkezinde dayalı döşeli mis gibi evin kirası 300-400 lira. dışarda üç tane bira içsen 7-8 lira hesap geliyo amk.

bu paranın 100 bin lirasını büyük bi risk alarak hrivnaya çevirir ve orada işime gücüm bakarım. sülalem raad bi şekilde okurum. beş sene sonra da bakarız artık ne bileyim.
  • der meister  (04.03.16 21:45:06)
Deva alırım

  • [silinmiş]  (04.03.16 21:52:57)
ev alırım.

yaşımdan dolayı eğitim olmaz artık. eve ihtiyacım var. yoksa yatırım falan değil. kendim için.

yetmezse de peşinatını veririm.
  • ya ben lan neyse  (04.03.16 21:56:03)
@pheno olur mu abi 1000 lira aylık sabit gelir ne demek :) varolanı yiyip bitirmekten iyidir. fazla bi beklentim yok zaten hayattan. bir ruh ikizim bir de gezgin olmak. bak nickime freetakılır. serbest takılmak istiyorum hayatım boyunca :D o parada ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılardı.

  • freetakilir  (04.03.16 21:58:35)
@douchebag, evi arabayi satip girelim mi?

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (04.03.16 22:07:34)
bana 1100 lira borç verirdim.

  • etna  (04.03.16 22:08:07)
Istanbul da 7-8 yildir yasayan, ve elindeki birikimle bir ev alma oncesi sendromu yasayan biri olarak, gelen cevaplarin ev almayi tesvik eden cevaplar olacagini dusunuyordum :) 1 tane disinda gelmedi :D. Afferim size, kafaniz guzelmis.. Egitimlik biseyim kalmadi artik.... Yas, is guc falan... yoksa herseyi biliokk aga, ne egitimi degil :D

@etna, tavsiyene uyup bana 1100 lira verdim... eyw.. :)
  • denemebirikiüç  (04.03.16 22:26:47)
Arsa alirdim.

  • yorke  (04.03.16 23:04:42)
La benim baraları kim hacıladı diye bankayı arardım

Saka saka :( kpss sonunu bekler mulakat falan derken bekleme suresi icin bir miktar ayirir sonrasinda avrupa amerika gezerdim herhalde
  • sen de git sen de unut  (04.03.16 23:26:38)
Bundan 3 ay once hepsinle altin almis olacagimdan, sabah hesabimda olmayacak paradir. Bugun tl degeri 160 bin liraya yakin olurdu.

  • karlmarx  (05.03.16 00:59:20)
Ev ya da arsa alırdım. Her türlü gayrimenkule basardım.

Araba demek masraf demek hacı. Borsayı falan bilmem de gayrimenkul iyi getiriyor bu ara.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (05.03.16 09:32:55)
deva dedik ama dinleyen oldu mu?

  • [silinmiş]  (08.03.16 15:21:25)
ticaret

  • Alt4y  (08.03.16 15:24:54)
kahve icerdim.

  • e haliyle  (08.03.16 16:00:06)