vegan beslenen arkadaşlar bir bakabilir mi?

benim bir kuzen vejeteryanlıktan veganlığa gidiş gösteriyor fakat türkiye'ye tatile geldiklerinde vegan bir şeyler bulmak çok zor oluyor. bildiğin canım acıdı kıza dün. vegan yemek-tatlı bulamadık standart piyasa kafelerde.

neyse yarın ona bir şeyler yapayım istedim buluşurken yanıma almalık ama bir kek tarifi var, badem sütü kullanmışlar. onu da elma sirkesiyle kesip lor yapmışlar zaten kullanmadan.

başka çarem olmadığından acaba normal süt kullansam aynı işlevi görür mü? yani tarifin tadını bozar mı? zaten söylerim ona da süt kullandığımı. yemek istemezse kardeşim öğütür anında --"

elma sirkesiyle kesip lor yapma kısmını anlamadım ama kuruyemişlerin sütünü yapmak kolay. bir gece suda bekletip suyla birlikte mikserden geçirip tülbentle süzdüğünüz zaman oluyor.

tatlı için hiç uğraşmayın derim. meyve, kuruyemiş, kakao, hindistan cevizi, yulaf ezmesi falan kullanarak robottan geçirip trüf çikolata şeklinde yapıp bi süre dolapta beklettikten sonra yiyebilirsiniz. meyve kullanırsanız onların suyu yeter kıvam için, normal şeker kullanacaksanız da suyla açabilirsiniz kıvamını. çok bir fark olacağını sanmıyorum sütle.
  • centrolenidae  (04.03.16 21:02:43)