yataktan dayak yemiş gibi uyanmak

son bir haftadır böyleyim. hele bu sabah eşim elimden tutup kaldırmasa yatakta doğrulamayacaktım bile. çok komikti halimiz sabah sabah :D

sırtım, kulunçlarım, bacaklarım sanki maraton koşmuşum gibi. öyle yorucu şeyler de yapmıyorum normalden farklı olarak. yalnız beyin olarak çok yoruluyorum bu aralar iş yerinde. bir de adetim yaklaşıyor ondan mı acaba ama daha önce böyle olmazdı yaşlandım galiba.

sizde nasıl durumlar? var mı önereceğiniz bir takviye falan supradyn all day içiyorum bir işe yaramıyor.

başığı okuyunca rahatladım gerçekten . daha bu sabah kendi kendime " acaba yaşlanıyor muyum ?" diyordum . halsizim bu ara ve uykuya doymuyorum . sabah saat çalınca yanlış çaldı diye kapatıp uyumaya çalıştım . sonra duvar saatine de bakınca sabah olduğuna ikna oldum .
işe gelirken yanımda kuru üzüm falan getirdim .tatlı birşeylere ihtiyacım var gibi hissettim .

  • devilone  (04.03.16 09:09:01)
12-2 arası uykuya daldığından emin misin?

  • aida bardak  (04.03.16 09:11:51)
ben kaç yıldır böyleyim bilmiyorum. sebepleri açık: sporu bıraktım, sigara içiyorum, etrafımı iyi havalandıramıyorum, az su içiyorum, düzensiz ve bazen sağlıksız besleniyorum, uykularım karabasanlı/kabuslu kısacası kalitesiz, eb önemlisi bu uzun zamandan beri böyle, psikolojik olarak da bir dağlardan inen heidi değilim.

kaç şey saydım bilmiyorum ama bunların neredeyse hepsi sırasıyla "benim" düzeltmem gereken şeyler.

esneme hareketleri yapmanı öneririm, 15 dk gün içerisinde 2-3 kez. çok yararlı.
  • godoşu beklerken  (04.03.16 09:14:13)
Yatağa çok tok bir şekilde girme. Muhtemelen kalitesiz uyku çekiyorsun.

  • arnold schwarzeneger  (04.03.16 09:14:29)
godoşu beklerken +1 muhtemel tüm sebepleri saymış

  • hasmetizm 2046  (04.03.16 09:19:06)
Yatış saatleri füzenli olmalı, 12den sonra yatağa girmemelisin.

atıyorum 11-7 olmalı ve düzenli olmalı.

Yatmaadan önce yattığın yeri havalandır, temiz olsun hava.

yatmadan 1 saat öncesinden ekran cep ekranı vb bakmayı bırak.

gün içinde bol su iç.

yatmadan önce bir şey yeme, tok karnına yatma.

mümkünse yatmadan evvel 15-20 dk ufak bir egzersiz yap.

gıda tüketimine dikkat et, daha sağlıklı bir tüketim yap.

6 saatten az 8 saatten fazla uyuma.
  • KaraSakall  (04.03.16 09:22:37)
imkanınız varsa 1-2 gün farklı bir yatak ve yastıkta yatıp sonuçları kıyaslayın. yatak ve yastık oldukça önemli.

  • hasnicktir  (04.03.16 09:42:39)
Sırasıyla;
Yatılan odanın havalandırılması,
Beslenme şekli,
Oda ısısı,
Yatak kalitesi,
Yaşam şekli (stres, sigara vb.)

konularında yanlışları düzeltme yoluna gitmeyi dene.
  • nawar  (04.03.16 10:53:54)