bisikletten anlayanlara bir soru:

2 tane dağ bisikleti arasında kaldım. istediğim özellikler 29", v-fren ve kilitlenebilir maşa olduğu için bu iki seçenek iyi gibi duruyor. marka vermiyorum; önyargı oluşmasın. teknik özelliklerine bakarak bana bir fikir vermeniz çok iyi olur.

1. model:

• TİPİ
• MTB

• KADRO
• 29" Hydroform Aluminyum Kadro

• MAŞA
• Sr Suntour 29" XCT HLO hidrolik kilitlemeli maşa

• ARKA VİTES
• Shimano SL-M310 / RD-M360 Acera 24 vites

• KADRO ÖLÇÜLERİ
• 17" - 19" - 21"

• ORTA GÖBEK
• Chin Haur CH51

• AYNA VE KOL
• Shimano FC-M311 42t/32t/22t krank takımı

• FREN TAKIMI
• Tektro 837 Alüminyum V Fren Sistemi

• VİTES KOLU
• Shimano ST-EF65

• RUBLE
• Shimano CS-HG31 32t/11t kaset

• ÖN DEĞİŞTİRİCİ
• Shimano FD-TX50-6

• GİDON
• Zoom FOV Alüminyum Gidon

• BOĞAZ
• Zoom TDS-C369 3D Forged Alüminyum Boğaz

• SELE BORUSU
• Zoom C208 Alüminyum Sele Borusu

• FURÇ TAKIMI
• Chin Haur CH-9280TBW

• TEKER SETİ
• Continental Race King 2.20 Lastik

• JANT SETİ
• markanın kendi malı XPRO HT01 32H Jant Seti

fiyat: 1150 civarı

2. seçenek:

KADRO : ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

MAŞA : 29″ ZOOM CH-520 AMS-P MLO MAŞADAN KİLİTLİ

ARKA VİTES : SHIMANO TOURNEY TX800

ÖN VİTES : SHIMANO TOURNEY TX50

KRANK TAKIMI : SHIMANO TY501 42X34X24

VİTES KOLU : SHIMANO EF51 3X7

FREN : ALÜMİNYUM V-FREN

LASTİK : CST 29X2.25 57-622 SİYAH

JANT : 29″ FREEWAY ÇİFT KAT ALÜMİNYUM

SELE : DDK

FİYATI : 999TL

şimdiden teşekkür ederim.

Bir 29'luk kullanıcısı olarak cevap vereyim: 1. Seçenek

Shimano Tourney zaten aktarıcı ailesinin en alt seviyesi ve çok leş performansı var. Birinci seçenekte en azından bir tane Tourney ile muhatap oluyorsun :)

Bir de imkanın varsa kesinlikle bisikletin üzerine çık, frenleri, vites değişimlerini, daha da önemlisi üzerindeyken pozisyonunu vs. dene öyle karar ver. İnternetten almıyorsan da pazarlık yapmayı unutma!
  • chicha  (03.03.16 15:56:43)
Birincisi daha iyi ama açıkçası ikisi de pek iyi değil. 1200 civarında daha iyi modeller var. Ayrıca ikinci elde çok daha iyi bisikletler bulabilirsiniz.

  • creepy  (03.03.16 17:37:26)
@creepy Bu fiyat aralığında ne önerebilirsin 0 olarak?

  • yollarbenibekler  (03.03.16 19:37:54)
Almışken şu kadar daha koy şunu al demenin sonu yok biliyorum ama illa ki sıfır istiyorsan şu bisiklet düşünülebilir. www.decathlon.com.tr

Bu rockrider'ın eski modelleri fiyat performans konusunda çok iyiydi, sahibinden 'de az kullanılmış onlarca var. Ben olsam 700 - 750 TL verir bir heves alınıp binilmemiş bisikletlerden bulurdum bir tane.
  • creepy  (04.03.16 04:20:40)