İlk kez iş görüşmesine gidecek insan evladına tavsiyeleriniz

Nelerdir?

bir tekila shot

  • darksdantes  (03.03.16 11:59:52)
rahat ol+1
kendine güven ya da kendine güveniyormus izlenimi ver.
dik dur.
yapabilir misin tarzı birseyler sorarlarsa yapmadım ama denerim falan deme amına bile korum minvalinde takıl:)
  • all girls dream  (03.03.16 12:01:23)
Traş ol
Smart Casual
cv'ne çalış
En zayıf yönün; işime odaklanmaktan sosyal hayatımı ihmal edebiliyorsun
En iyi yönün; takım çalışmasına yatkınsın
1 gün önceden sarımsak yeme
Ağzın kokmayacak
Şirketle ilgili elinde datan olsun; ne zaman kuruşlmuş, ürünleri ne, ceo'su kim, cirosu ne,
türkiye'nin gdp'sini, dış borcunu, enflasyon oranını ezberle

başarılar...
  • aida bardak  (03.03.16 12:08:30)
ezik durma

  • essoist  (03.03.16 12:11:03)
kendine güven işin anahtarı. kendine güven için basit önerilerim olabilir. vücut dilin neyse bilincin de onu yaşıyor. sandalyede bacaklar kapalı, kollar bitişik, kapalı durursan ezik hissediyorsun. mümkün olduğunca vücudunu aç, çok yer kapla. kendine güvenin bir nebze yükselir. görüşmede karşındakinin gözlerinden gözlerini çok fazla ayırma. kendi düşüncelerinle kaldığında panik yapma ihtimalin artar. tekrar göz teması kurmak istediğinde kendine güvenmiyorsan çok kötü hisseder ve bunu hissettirirsin. göz temasını kaybetme.

çok dar kıyafetler giyme. dar bir ceket, öncesinde de yemek yemişsen hem kötü durur, hem de nefes alış verişini değiştirir. rahat olman önemli.

güzel bir saat tak. güzel bir takım giy. power suit + power watch, kendine güvenini artırır.

abartmadan esprili ol.

güzel konuş. "takdir edersiniz ki" gibi cümleye giriş ifadelerin olsun. tabii bunu da abartma. "zati alinize yakışacak bir personel olma gayesindeyim." böyle de olmasın.
  • [silinmiş]  (03.03.16 12:30:57)
Mülakatlarda sıkça sorulan soruları araştırıp cevaplar hazırla, pratik yap.

  • 386 dx  (03.03.16 12:39:42)
Cvnde yalan bilgiler var ise gitmeden önce defalarca tekrarla ki görüşmede sorarlarsa tekleme.
Rahat ol +1

  • Kovacic  (03.03.16 12:42:32)
  • anonim yazar  (03.03.16 12:50:21)
Rahat ol ama gidip saçmalama.

İşi istiyormuş gibi görün.

Yuvarlak cevaplar ver.

Tuzaklı soruları kendine göre yont.

Şu sorulara kesinlikle pozitif cevap ver işi istiyorsan:

Bu işin size uygun olduğunu düşünüyor musunuz? (Denemeden bilemem deme sakın!)

İleride nerede görüyorsunuz kendinizi? (Bu işte yükselmiş ve uzmanlaşmış olarak!)
  • i ve been mistreated  (03.03.16 13:01:33)
su iç. tam kendini anlatırken heyecandan boğazın kurumasın.

  • sinek kral  (03.03.16 15:05:17)