şu plakçalar şunu çalar mı? plak nereden alınır?

peder bey keyifsiz ve hasta, 120 TL'ye ekteki plakçaları aldım.
www.amazon.com

lakin ben ne anlarım plaktan. bu alete nasıl plak lazım? o hızlar ne? 33 falan diyor.

www.dr.com.tr

yanına da şu plağı alsam çalar mı? plak nereden alınır?

danke.

çalar. büyük kitabevleri veya sahaflardan alabilirsin plakları.

  • lancelot du lac  (02.03.16 23:23:31)
calar elbette. yani albumun kac rpm'de oldugu yazmamis ama cok sarki olduguna gore 33luk. aldiginiz plakcalar hepsini destekliyor zaten. 33luk plaklar buyuktur, 45'likler daha kucuktur ve her yuzune birer sarki alabilirler.

turkiye'de plaklar cok pahali ve her istediginizi kolay bulamiyorsunuz. istanbul'daysaniz galata'da sifir ve yabanci albumler bulabilirsiniz. analog kultur bu konuda bence epey iyi. ama zaten babaya aliyorum diyorsaniz sahaflari dolasip ikinci el guzel plaklar bulabilirsiniz ucuza.
  • hopeless  (02.03.16 23:26:39)
çalar. 33 devir plak da 180 gram plağı nasıl 55 liraya satıyorlar bunlar helal valla.

ben de bir plakçı önereyim; sıraselviler'de alman hastanesinin karşısına girince plakhane var. süper.
  • alperz  (03.03.16 04:59:17)
teşekkürler cevaplar için :)

maalesef ankara'dayım :/ eski plaklardan bulmam lazım galiba babam için. ama fiyatlar ne kadardır ki? şöyle 60-70 şarkıları ağırlıklı bir şeyler bulsam süper olur. tabi bütçem kısıtlı.
  • passion rules the game  (03.03.16 10:52:45 ~ 10:52:55)
plakçalar 120 V. 60 Hz. biz Türk'ler 220 V. 50 Hz. elektrik kullanırız,adaptör ihtiyacınız olacak.Google'a "Ankara plak" yazın ve hatta ekşiye de yazın,çıkan sonuçlar size yardımcı olacaktır.

  • milli gurme  (03.03.16 12:26:58)
çevirici mevcut, evet.

açıkçası google'da çok sonuç var ama hani ilk elden deneyim daha iyi olur.
  • passion rules the game  (03.03.16 13:06:08 ~ 13:11:44)