evin tamirini kim yapacak?

bina yeni daha dairelerin ayrı ayrı faturaları bile gelmiyor. 6 aydır oturum var...
bizim tuvalet akıyormuş alt kata.
yönetici müteahhiti ara onun yapması gerekir dedi..

sizce bunun tamiri kime ait?

bana
ev sahibine
müteahhite

sana asla değil. ev sahibine söyleyin, o müteahhite söyler.

  • fakyoras  (02.03.16 13:40:58)
fakyoras +1

evle ilgili tüm sıkıntılar ev sahibine. ayrıca ayrı ayrı fatura olayından çok yüksek faturalar ödeyeceksin hazırlıklı ol
  • pinman  (02.03.16 13:57:38)
biz evsahibine söylüyoruz o müteahhite çemkiriyor, sonra biz yaptırıyoruz parasını kiradan düşüyoruz, sonra ev sahibi gene müteahhit çemkiriyor.

  • halanne  (02.03.16 14:11:14)
sana dert olmuyorsa alt komşuya pasla o uğraşsın. bizde de var benzer bi bela alt komşu ben evde yokken saçma sapan şikayetlerle annemin başını ağrıtıyormuş...

  • masa penisi  (02.03.16 14:24:21)
müteahhitle ne alakası var emenike. ev sahibi çağıracak bi usta yaptıracak, ev artık onun. kiralamak suretiyle kullanıyor. ha bina yeni olduğundan dolayı müteahhitle anlaşılmıştır, eleman 1 yıl veya şu kadar süre bi sorun olduğunda masrafları bana ait demiştir o ayrı konu.

tamir sorununu çözmesi gereken kişi ev sahibi.
  • Improbable  (02.03.16 14:34:06)
@ Improbable, müteahhitle şöyle bir alakası var.
örneğin bizim ev sahibine evin inşaasında kullanılan malzemeler ve işçilik için 5 yıl garanti vermişler. dolayısıyla 5 yıl içinde çıkacak (kullanımdan kaynaklanmayan) arızalar da garanti kapsamında.

  • halanne  (02.03.16 14:45:54)
eğer sizin giderden akıtıyorsa sorumlu sizsiniz.

farklı bir yerdense sizi ilgilendirmez. madem garantisi var, alt komşu ve siz müteahhiti sıkıştırın. ancak müteahhit çamura yatıyorsa, sizin usta getirmeniz lazım.
  • kartallar yuksek ucar  (04.03.16 10:05:55)