Duyrunun yakışıklıları, civanları, bir bakın hele...

Çok uzatmadan konuya geçiyorum. Gözlük (optik gözlükten bahsediyorum, güneş gözlüğü değil), hatun kişiyi illa çirkinleştirir mi? Astigmat/miyopum, ortaokuldan beri lensle uğraşmaktan bıktım. Kurur, batar, kayar, kirlenir, solüsyon biter, yolculukta sorun olur vs vs... Ben de gözlük taksam da bitse bu çile diyorum, sonra da düşünüyorum, bir kadının çirkinken güzelleşmesini konu alan tüm yapımlarda hatun mutlaka gözlüklüyken çirkin, gözlüğü çıkarınca güzelleşiyor :(

Siz ne düşünüyorsunuz? Beğendiğiniz, kadınlara yakıştırdığınız çerçeve modelleri var mı?

(Not: Giyim tarzım çok sabit değil, ama asla klasik giyinmiyorum. Daha çok mini etek/elbise/şort ya da jean/t-shirt giyiyorum)

türk erkeğinde gözlüklü sekreter fantezisi var, o bahsettiğin çirkin betty bizde geçerli değil yani; korkma tak.

  • baba jo  (02.03.16 12:35:23)
bacım dert ettiğin şeye bak ya. hatun güzelse gözlüklü de güzeldir, değilse gözlüğü çıkar at yine değildir yani.

hep çirkin beti türevi filmler yüzünden oluyor bunlar. yüz tipine yakışan bi gözlük bul geç yani.
  • elorelia  (02.03.16 12:37:10)
baba jo +1

gözlüklü kadın = sekreter. +10.000 seksapel demek gözlük.
  • yazar yazmaz yazan yazar  (02.03.16 12:38:08)
malesef kalın camlıysa hoş olmuyor. (unisex)

ayrıca gözlüğün de kendine göre dertleri var.

tabi en güzeli "çizdirmek"
  • titiraprap  (02.03.16 12:38:49 ~ 13:09:00)
gözlük hatunların seksapelitesini arttıran bir aksesuar. baba jo + 1

  • pisekar v2  (02.03.16 12:40:35)
çok problem oluyorsa çizdir.

  • her gece aç  (02.03.16 12:41:32)
@elorelia+1
güzelliğin gözlükle bi ilgisi olmamalı...
Gözlüğü alınca bi ifşa yap daha somut değerlendirmeler gelir.
  • bartholomew87  (02.03.16 12:41:36)
gözlük kullanması lense göre daha çok işkence oluyor. lensi gözüne uygun ve kaliteli lenslerden kullanırsan bir sıkıntı olmaz. bayan olduğun içinde çantana lens kabı koyarsan ani ortaya çıkan başka evlerde kalma olayından da etkilenmezsin.

gözlüğün camı kirlenir. kirpiklerin uzunsa camda sürekli kirpik izi, yağlı bir cilde sahipsen gözlüğün camıda yağlanır.(nasıl yağlanıyor bilmiyorum.) uzun süre takınca yüzünde iz yapması,birisi ile tokalaşıp öpüşürken gözlüğün sapları sıkntı çıkarıyor. soğuktan sıcağa geçince cam buğulanması oluyor.

aklıma gelenler bunlar. ama hevesin gözlük kullanmaksa yüzüne uygun bir çerçeve seçebilirsen. çirkinleştirmez.

genel olarak kadınlara bordo renk kemikli çerçeveler yakıştırıyorum ama bu ten rengine yüz şekline göre değişiklik gösterir.
  • evrimini tamamlamis hamambocegi  (02.03.16 12:43:37)
ya bırak o sacma filmleri. yakısabilir. seksi gösterebilir. şirin gösterebilir.
gözlüge ve sana bağlı.

  • all girls dream  (02.03.16 12:51:12)
gözlük kadının güzelliğini götüren bir şey. O sebeple bir model önerim yok.

  • gates  (02.03.16 12:51:51)
bazı yüz şekillerine, saç kesimlerine gözlük cuk oturuyor çok şık yada sevimli durabiliyor. Yüzünüze uygun bir gözlük seçerseniz bence karizması olan bir şey gözlük.

  • alaimisema  (02.03.16 12:52:49)
gözlük 99,999% kötü durur hem erkekte hem kadında. lensle de rahat edemiyorsan lasik. hatta lens kullanabiliyorsan bile yine de lasik, direkt çözüm...

  • ucan spagetticanavari  (02.03.16 12:54:32)
erkekler kemikli gözlükleri daha çok seviyor.
edit: as in the below example

  • rakicandir  (02.03.16 13:01:39 ~ 13:02:35)
saçını da at kuyruğu yaptın mı tadından yinmez.

www.google.com.tr
  • harzem  (02.03.16 13:01:39)
Romantik komedilerin gerçek hayatı yansıttığını düşünmeyi bırakalım.

  • arnold schwarzeneger  (02.03.16 13:15:44)
bana gozluklu kizlar hep daha seksi geliyor. simdi bide kemik gozlugun damla versiyonu cikmis :P cok acayip

  • foster  (02.03.16 13:51:04)
gözlük insanı çirkinleştirmez. ama kayda değer güzellik anlayışını sadece yakışıklı erkeklerin görüşlerinin belirleyeceğini düşünmek seni iğrenç bir insan yapar. gözlükten önce kafanda değiştirmen gereken başka şeyler var.

  • icim urperiyor  (02.03.16 16:47:28)
amma trolllemiş ha.

  • cedrus deodara  (02.03.16 16:49:40)
çerçeve ve model kişiden kişiye değişir, onu sen bulacaksın. çok saçma ötesi bir şey takmadığın sürece hayır, gözlük seni çirkinleştirmez. ama yüzüne, tipine uygun bi çerçeve bulursan işte o zaman müthiş olur. gözlük 100 kadından 20'sini çirkin gösterirse 60'ını seksi gösterir, kalan 20'si için değiştirmez. öyle diyim.

"asla klasik giyinmiyorum" cümlesinden ben kendini çok kastığın sonucuna vardım açıkçası, yani sen kendini zaten "çirkin" kabul etmişsin en başta. rahat ol. gözlük seni daha çirkin yapmaz. hatta diyorum ya uygun bi model çok daha seksi gösterir.

bi de "gözlüklüyken çirkin, çıkarınca güzelleşiyor" ne ya, olur mu öyle şey? gözlüklü insan, gözlüğünü çıkarınca çok komik görünüyo benim gözüme. gözlüksüz birinin kaşlarını çıkarmak gibi oluyo yani.
  • der meister  (02.03.16 16:52:49)
@icim urperiyor elbette ki sadece yakışıklı erkeklerin fikrini sormuyorum, duyuru başlığını daha dikkat çekici ve eğlenceli kılmak adına öyle yazdım sadece. ciddiye alınacak ya da üstünden karakter analizi yapılacak bir şey değil gerçekten...

@cedrus deodara kim kimi trollemiş anlayamadım?
  • moonwell  (02.03.16 17:03:35)
doğru gözlüğü takarsan @baba jo +1 diyorum.

  • victum  (02.03.16 17:24:33)