[]

Spora başlamak için motivasyon

Eskisi gibi değilim. Gayet atletik vücudum vardı düzenli sporumu yapıyordum. Ama masa başı işe geçince bir hantallaştım, kilo aldım. Kilo vermek istesem kolay veriyorum. Ama başlayamıyorum akşam eve gidince çıkasım gelmiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim ki eskisi gibi neredeyse her dakikam sporda geçsin. Çok üzülüyorum bu duruma.
 
iş yerinin yakınında bir salona yazıl, çantanı akşamdan hazırlayıp sabah çıkarken yanına al, hazır olursan iş çıkışı eve uğramadan gidersin böylece evden çıkıp spora gitme inisiyatifini kendi keyfine bırakmamış olursun. salona girdiğin zaman zaten yapmadan çıkamıyorsun.


  • in vino veritas  (02.03.16 09:47:44) 
Soru nick uyumu...

Valla depresyon gibi oluyor bu iş meselesi. Ben de işe başladığımda sürekli hareketli bi hayattan, masa başı formata geçince hop diye 8 kilo aldım.

Valla spor salonuna gitmek yerine, outdoor bir şeyler yap. Açıkhava yürüyüşü koşu filan ilk planda hem forma sokar hem iyi gelir.
  • lcha  (02.03.16 09:49:22) 
Aşık ol, aşık oldum kendimi spor salonunda buldum.


  • Tutesh  (02.03.16 09:51:29) 
aynı sorunu ben de yaşamıştım. dizlerim tutulmaya başlamıştı o derece. zaman problemi nedeniyle sorunu işe bisikletle gelip giderek çözdüm. bisikleti seviyorsanız ve güzergahnız müsaitse öneririm.


  • lazpalle  (02.03.16 09:52:36 ~ 09:53:19) 
Eve girme spordan önce.


  • arnold schwarzeneger  (02.03.16 09:53:13) 
isin ucunda challange olmasi lazim. bu saatten sonra ancak oyle bir motivasyon olur. bir de yapmazsaniz ve beslenme duzeniniz bozuksa kendinizi daha da kotuye gidecek gercegi ile yuzlestirin. belki faydasi dokunur.


  • evimin paspasi  (02.03.16 09:57:46) 
@arnold +1 eve girince kesinlikle çıkası gelmiyo insanın ve (en azından ben) ne kadar yorgun olursan ol spor salonundan içeri girdiğin anda bi anda enerji doluyo insan ve bunun da bilincinde olunca neyse lan bi gideyim en kötü bi saunaya girip çıkarım diyorum sonra vicdan yapıp bi yukarı çıkayım diyorum sonra herhangi gayet motive olmuş bi zamandaki gibi sporumu yapıyorum. özet olarak hiçbi şey yapmayım diyosan bile bi gideyim geleyim de.

ha bir de bol bol kahve iç işten çıkmadan tercihen americano
  • Mandos  (02.03.16 10:21:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.