4x4 Arac Kullanimi Hakkinda

Haftasonu Izlanda'ya gidiyoruz ve biraz daha buyukcene qashqai tarzi bir arac kiralayayim diyorum daha guvenli olur diye. Fakat sorun su ki daha once suv ya da 4x4 arac kullanmadim. polo, golf, astra vb araclar kullandim. Ne gibi bir farki var bu tip araclarin? Nasil bir problem yasarim kullanimda? Ya da en iyisi yine bildigim segmentten bir arac kiralamak mi?

Kia ceed manuel icin rezervasyon yaptirmistim fakat bunu opel astra sedan ya da daha buyuk bir aracla degistirme imkanim var hala

qashqai gibi araçların senin kullandığın golf, astra gibi araçlardan tek farkı birazcık yüksek ve iri olmaları. başka bir farkı yok.

ilk birkaç park manevrasında bekli zorlanırsın, sonra da başka bir sorun yaşamazsın. yüksek olmaları yola hakimiyetini artırıyor bile. bu bakımdan avantaj.

dert edecek kadar fark yok.

edit: uzun yolda ve şehir içinde eski kasa qasqai kullandım çokça. yeni kasayı da yine şehir içinde bir müddet kullandım. 2001 landrover discovery kullandım bir süre de.
  • fever  (02.03.16 09:43:47 ~ 09:45:01)
peki bir de soyle bir soru sorayim. kiraladigim yerde manuel qashqai ve otomatik kia sportage var. kiralamada da yaklasik 100-150 tl oynuyor. deger mi otomatik almaya?

  • odlek bedenin kancik kellesi  (02.03.16 09:53:19)
Yüksek olduklarından çok sert fren yaparsan biraz çalkalar. Daha sakin kullan alışana kadar.

  • arnold schwarzeneger  (02.03.16 09:54:33)
dur kalk trafikte kullanmayacağına göre değmez :)

kia'dansa nissan tercih ederdim. düz de olsa.
  • fever  (02.03.16 09:56:48)
tesekkur ettim cevaplar icin :)

  • odlek bedenin kancik kellesi  (02.03.16 10:00:23)
4*4 araçların yola tutunması daha iyi oluyor. buzlu yollarda kullanacaksan bir lastiğin yola tutunması yola devam etmeni sağlayacaktır. 4*4 akıllı olanı değil de sürekli 4 çekeri olanı varsa ondan kiralamanı öneririm. subaru varsa gözün kapalı kirala.

  • pascaldiscoda  (02.03.16 10:17:30)
kaşkai'nin 4*4 olmadığını biliyorsunuz değil mi?

  • dahili meddah  (02.03.16 10:21:29)
Her modeli degildir ama 4*4 modelleri de var.

  • fever  (02.03.16 15:43:09)