raki turk moonshinei mi?

Wikipediaya gore oyleymis de. Cidden oyle mi yav?

grek bir arkadaş açmış ya da düzenleme yapmış herhalde.

muhtemelen rakı o yörenin ortak içkisi gibi bir şey. eskiden sınırlar bu kadar keskin değildi ve içleri böyle tek renk değildi. sadece içki türklerin, yunanlar apardı ya da tam tersini demek doğru olmaz. rakı sizin coğrafyanın içkisi.
  • air  (01.03.16 23:09:22 ~ 23:15:20)
moonshine'ın olayı süper yüksek alkol oranı değil, alkolle ilgili yasaklar ve düzenlemelerden sonra milletin kaçak olarak gizli gizli üretmesi ve de satması. rakı ile uyuşmuyor yani.

air +1 gibi.

zaten wikipedia gibi önüne gelenin istediğini değiştirebildiği bir sistemde böyle siyasi, dini vb. fanatizm içerebilecek her konuda bilgiler bilgi değil, propaganda.
  • nawar  (02.03.16 00:26:48)
süper yüksek alkol oranı değil. ilk anlamı (argo) kaçak içki demek. hatta gece yapıldığı için adını ay ışığından almış deniyor.

ben ilk okuduğumda 'menşei'ni kastediyor olarak anladım. hani yunan-türk arası baklava, rakı, tavla alıp verememe olayı varya hani, o mevzu. ancak kaçak içki olarak kullandıysalar bu sefer saçma. sonuçta yeni rakı, tekirdağ vs devlet kontrollü, bandrollü üretiliyor.
  • air  (02.03.16 19:14:13)