doktor arkadaslara - memede şişlik

annem ne kadar saglık konularında panik oldugumu bildigi icin bugune kadar soylememiş bana. bikaç aydır memesinde şişlik varmış, ben de baktım ele gelen bişey yok ama geniş alanlar şişip sertleşmiş gibi. atıyorum memenin sag alt yanı içten komple sertleşmiş gibi. birden ortaya cıkmıs, acı ve hassasiyet veriyor. cok tırstım cunku teyzemde de var bu illet(Allah kimseye vermesin) ama bi yandan acılıysa kötü degildir fikri dogruysa diye rahatlıyorum?

doktora p.be gidebilecegiz kısmetse, o vakte kadar içimi rahatlatacak bişey soyleyen olur mu acaba? bi de kac aydır soylememiş, bişey varsa yayılmıs mıdır diye ayrıca tırstım. hoffff

iyi huylu bir kist olabilir. kadınlarda belli bir yaştan sonra sıkça görülüyormuş. doktor bana şekline, meme ucuna ve memenin rengine dikkat et demişti. kanserli memelerde bunlar değişebiliyormuş. fibradenomlar genelde ağrısız olur iyi huylu ağrı yapar diğeri yapmaz ne kadar doğru bu açıdan bilemiyorum. fibroadenom nedir bir bakın. memedeki her durum için doktor önce aile geçmişini soruyor. her kadının memesinde henüz problem olmadan genel cerraha görünmesi gerekiyor anlayacağınız, sizin de aklınızda bulunsun.

ferahlatıcı: oldukça genç bi arkadaşımda bu dediğiniz oldu ve alındı. iyi huyluydu.
  • mula  (01.03.16 19:37:54 ~ 19:39:43)
Gecmis olsun meme inflamasyonu mastit denen durum olabilir , ama benzer bulgulari veren baska sıkıntılar da var mamografi sonrasi sizi yonlendirecek lerdir .ihmal etmeyin

  • bugunolmadiamayarinkesinolacak  (01.03.16 19:45:36)