Çek Kronu

merhaba,
Haftasonu Prag'a seyahat etmeyi planlıyorum. Sizce paramı dönüştürürken eurodan mı yoksa tl den mi bozdurmalıyım ? Hangisi daha karlıdır

tostum bu tamamen dönüşümü yapacağın yere bağlı.

Banka dersen çapraz kura bakarsın, hesaplarsın, hangisi iyiyse ondan yaptırırsın..

Sağlamlık acısından bankayı tercih etmeni oneririm.
  • anonymice  (01.03.16 13:29:11)
buradan alıp gitmeyecek misin zaten?

  • cekilmis gayfe  (01.03.16 13:29:47)
Biz ATM den 500 koruna çekmiştik ilk gün, 60-70 tl gibi bir şeye denk geliyordu yanlış hatırlamıyorsam. Sonrasında da öyle devam ettik.

O kadar çok hikaye okudum ki dövizciler hakkında en mantıklısı bu geldi.
  • Aman Sen de  (01.03.16 13:41:23)
ben yabancı ülkeye euro veya dolarla giderim, orda onu yerel paraya bozdururum. ayrılırken para kalmışsa euro-dolara çeviririm, ülkeye döndüğümde dövizciden türk lirası yaparım. en temizi bu gibi geliyor bana.

türk lirasını prag'da nerede bulacaksın allasen, sanki çok kullanılan ya da güçlü bi para birimi. ha bozan büro bulursun ama çok güzel geçirirler. ukrayna'da dolar üzerinden çevrim yaptığımızda 1 liraya 9 hrivna civarı alıyoduk biz mesela, arkadaş pantul cebinde türk lirası bulunca onu 7 hrivna'dan bozdurabildi anca.

bunun dışında ben atm'den türkiye'deki hesabımın kartıyla da az para çekmedim. komisyon almadılar ama kaçtan çevirdiler onu bilmiyorum.
  • der meister  (01.03.16 13:44:29 ~ 13:49:31)
pragda dovizciler gercekten sikintili. bankadan karttan para cekmek +1 diyorum.

  • fayfim  (01.03.16 15:55:05)
Bankadan çekmek en mantıklısı. Prag'da döviz bürosunda %38 komisyon görmüşlüğüm var. Başka bir şehrinde olsaydınız Euro'dan dönüşüm daha mantıklı olurdu ama Prag bir değişik.

  • Lim5  (01.03.16 19:26:52)