agi sorusu

hepinize merhabalar,
işe başlarken şirketle maaş olarak x + 90 tl olarak konuştuk. x onların vereceği, 90 tl de agi yatacak dediler. ancak geçen gün sözleşmeyi imzalarken maaş olarak sadece x yazıyordu, yani agi ye dair herhangi bir şey geçmiyordu sözleşmede. Bu durum normal mi? benim maaşım bu ay x + 90 olarak yatacak mı?

agi devlet tarafından sağlanan bir hak olduğu için sözleşmede olmasına gerek yok. tutarı da 123 tl oldu. maaş artı 123 tl yatacak. eğer konuştuğunuz maaş+agideki maaş sözleşmedekiyle aynısıysa.

  • freya  (01.03.16 10:51:31 ~ 10:51:43)
agi devletin sana verdiği bişey. sözleşmeye onu yazmaya gerek yok. +90 yatmazsa sgk şikayet ederek fazlası ile alabilirsin.

  • paudi  (01.03.16 10:51:52)
agi için ssk'dan ziyade vergi dairesine şikayet etmek gerekir zira size verilen bu parayı vergiden düşüp devlete daha az ödeme yapıyor.

  • amarat  (01.03.16 11:00:24)