çıkmaz bi durum

arkadaşımın durmunu anlatmak istiyorum çok zor duruda intihr falanda bahsediyor o derece çıkmazda durumu anlatıyım kısaca eşinden ayrı nfaka alamıyor geliri yok eski kocasının annesi ölmüş babası kötü biri araları kötü şimdi bi ilçede oturuyorlar babası evi satıp izmire gidecekmiş onada sende başının çaresine bak demiş işi yok sosyal güvencesi yok babası böyle bişey yapma lüksü var mı hakları nedir arkadaşımın bana yazdı bende araştırıyım dedim

bi nokta koysaydın daha iyi anlaşılırdı.

işi yok sosyal güvencesi yok nafaka da alamıyorsa çıkıp iş arayacak çalışacak. ne diyelim ki şimdi biz?
  • she is gone  (01.03.16 00:31:49)
herkesin her şey yapma lüksü var.
intiharı seçerek zaten ne kadar kolaya kaçan biri olduğunuda göstermiş.
o yüzden "bir iş bulup çalışsın" demek hiç bir şeyi değiştirmez.
  • etna  (01.03.16 00:35:13)
tşkler yorumlar için ilçede yaşıyor ha deyince bulamıyor yani bi küçük çocuğa bakıyordu en son ondanda ayrıldı esas sorun barınma sorunu bakıcılık yaptığı evde yaşıyordu birde ünivde ouyan oğlu var babasıda öyle deyince çok zoruna gitmiş

  • _k_u_z_g_u_n_  (01.03.16 00:42:36 ~ 00:49:20)
sonuna kadar güzel yazmışsında sulandırmasak dalga geçtiğin şey başına gelebilir

  • _k_u_z_g_u_n_  (01.03.16 00:51:08 ~ 00:51:20)
lokasyonumuz neresi acaba?

  • mimimi  (01.03.16 00:52:56)
183 ve 144 ü arayıp durumunuzu detaylıca anlatın, eğer devlet tarafından yapılacak birşey varsa net olarak en doğru bilgiyi buradan alabilirsiniz. bu telefon numaralarınında bir sürü çeşidi var. zorda kalan kadınlar için devletin misafirhaneleri falanda var hatta. ne kadar erken ararsanız o kadar kolay bir çıkış bulabilirsiniz, allah yardımcınız olsun.

  • pop star ajdar top star kont  (01.03.16 00:59:44 ~ 01:00:50)
Nafaka neden almıyor anlayamadım. Çocuk gayrı meşru mu. Boşanırken en azından iştirak nafakası alır çocuğuna. Nasıl nafakasız

  • efruz  (01.03.16 06:46:42)
nafaka istemiyorum dediyse boşanabilmek için, eskisi gibi değil yeniden dava açılabiliyor dedi geçenlerde bir avukat. araştırabilirsiniz. baroların kadın sorunları için gönüllü birimleri oluyor, ücretsiz avukat temin ediyorlar.

sosyal hizmetler il müdürlüğüne gidebilir, belediyenin ayni ve nakdi yardımlar şube müdürlüklerine gidebilir, laymakamlığa gidebilir. biz gönüllü çalışmalarımızda bu kanallara yönlendiriyoruz, istisnai durumlar dışında, süreç biraz uzasa da alabiliyorlar bir şekilde yardım.
  • Phoebe  (01.03.16 12:42:57)