[]

Aktif Olarak Araba Kullanmaya Başlamak

Selamlar,

Yaş 20'lerin başı, ehliyet var, Ankara'da Ford Mondeo'yu 48 saat tek başıma kullanmışlığım var. Fakat, İstanbul'da aile baskısı, trafik baskısı vs derken yemiyo sanırım araba kullanmak.

Nasıl başlamalıyım sizce İstanbul'da kullanmaya?

Çünkü zaman geçip gidiyooooor.

 
park etmeyi ve geri geri gitmeyi biliyorsan hemen yarın başlayabilirsin. 70'lik nineler kullanıyor. en fazla 1 hafta sonra stresin geçer ve "bu muymuş?" dersin.


  • dedi ve gitti  (29.02.16 23:01:14) 
çık yola gitsin müdür. trafiğin yoğun olduğu bölgelere gir. dur kalk dur kalk mekaniğine iyice alışırsın orda. akıcı yoğun trafik dikkat etmen gereken yer. trafiğin boş olduğu saatler sahil yollarında araba kullan. sürekli virajlar ve ışıklar sana oldukça yardımcı olacaktır. ben de ankaralıyım. burdakilerin tozunu attırırsın bir süre sonra.


  • mimimi  (29.02.16 23:06:46) 
Yanında anan baban arkadaşın yani sana karışan biri olmadan tek başına çık yola kendine güvenin gelsin.


  • Kovacic  (29.02.16 23:12:55) 
çık trafiğe direkt. bi süre e-5'e tem'e falan çıkma ama.


  • yuto  (29.02.16 23:30:11) 
yanına istanbul trafiğinde tecrübeli birini istersen 1 günümü sana ayırabilirim. e5, tem ve arada yoğun bölgelere girer çıkarız. istanbul'da kullanacağın araba aynı mı? yani arabaya alıştın mı? yalnız yemeği sen ısmarlarsın baştan söyleyeyim :)


  • t3hn0  (01.03.16 07:01:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.