Ankara Öveçler 2.Cadde/Lizbon Caddesi'nde oturanlar/muhiti bilenler

Sözlükte Öveçler geneli için yazılanları okudum belki buradan da yorumlar gelir diye düşünüyorum. Kriterlerime yüksek oranda uyan bir satılık ev var bu caddenin üst taraflarında bir ara sokakta, Dikmen Caddesine daha yakın Çetin Emeç ile karşılaştırıldığında. Muhit için aklınıza gelen öznel görüşlerinize ihtiyacım var. Sakinleri ve çeşitli imkanlar-ulaşım vs. Açısından şu semtle özdeş veya bir tık altı/üstü şeklinde görüş de olabilir.

muhit güzel pek patırtı gürültü olmaz. yazın bazen şahinciler sıfır çizer. bu yaz pek olmadı o da gerçi. yalıtıma dikkat et kışın soğuğu güzel olur. bir de mutlaka güney cephe olsun yoksa donarsın. yazın da güzel eser serin olur.

  • cekilmis gayfe  (29.02.16 18:49:20)
1. cekilmis gayfe +1
2. kizilay civarina ulasim kolaydir.

  • helenart  (29.02.16 20:18:58)
Ayrancıda doğup büyümüş ve şuanda da öveçlerde oturan biri olarak, ayrancının iki tık altı diyebiliriz. Çetin emeç e yaklaştıkça güzelleşmekte, dikmen caddesine doğru köhneleşmektedir. Sakinleri pek sakin değil, en azından bizim apartmanda :) ancak sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum

  • mephistoo  (01.03.16 06:59:52)