part time sigorta yeşil pasaport kyk kredisi

Merhaba sevgili duyurucular,
Part time işe gireceğim, biraz araştırma yaptım ama edindiğim bilgi doyurucu olmadı, burda da sormak istedim.
Mudo'da part time işe gireceğim, şu an babamdan dolayı sigortam var, bu sigortam kesilecek ve yeni sigortam yapılacak, bu konuda sıkıntı yok ama ben babamdan dolayı yararlanabileceğim yeşil pasaporttan yine yararlanabilecek miyim? Kyk kredisi alıyorum, işe girince sigortalı görüneceğim için kyk kredim kesilecek mi? Bunun bir kaç ayrıntısı varmış, asgari maaşla sürekli çalışmak gibi mesela, bunun ayrıntıları nedir, etkileyecek mi beni? Ona göre işe girmeye karar vereceğim çünkü. Bir de haftalık 30 saatlik bir çalışma programı var, sizce bu süre part time çalışmak için uygun mu? İlk iş deneyimim olduğu için pek bir bilgim yok, bu konular hakkında aydınlatabilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

sigortan başladığı an yeşil iptal oluyor diye biliyorum ben, neredeyse %90 eminim.
kredi işi ise muallak, çok duydum iptal olur diyen ama ben kredi alırken 3 sene part-time çalıştım kesilmedi.

  • baba jo  (29.02.16 15:48:57 ~ 15:49:57)
benim bildiğim de şu:
part time çalışmak yeşili etkilemiyor diyollaa ama emin değilim.
kyk da kredi olduğu için zaten geri ödeyeceğin bir para onu kesmeleri mantıksız. ama başbakanlık bursu ise kesilir.
  • cekilmis gayfe  (29.02.16 15:53:31)
sigortan başladığı yeşil iptal oluyor.

  • barky  (29.02.16 15:57:32)
O zaman işe girmekten vazgeçecekmişim gibi duruyor, yeşil pasaportu ve kyk kredisini riske atamam sanırım, kredi neyse de, zaten maaş alıcaktım ama yeşil pasaport önemli, teşekkür ederim, çok sağ olun.

  • jools leno  (29.02.16 19:20:06)
işten ayrılınca pasaportunu kullanabiliyorsun. sadece o dönem devre dışı kalıyor.

  • ruhen hastayim ben  (29.02.16 19:36:55)