Yabancı IKcı ile mailleşme

Çok çok büyük, hepimizin çalışmak isteyeceği uluslararası bir firmanın IK'sından 1 ay kadar önce "Türkiye'de yeni bir pozisyon açılacak, ilgilenirseniz CV atın konuşalım" şeklinde mail almıştım.

Uyuşuk bir embesil olduğum için 1 ayda ancak bitirebildim CV & Cover Letter yazma işini. Adama bugün mail atmayı planlıyorum.

1- Geç mail ile ilgili bi özür dilemeli miyim? Yalan dolan söyleyip bahane falan atmama gerek var mı? Yoksa sanki mail daha dün gelmiş gibi mi cevap vereyim.

2- Ben esasen Türkiye ofisleri için değil yurtdışı (3-4 ülke var gitmek isteyeceğim) ofislerindeki iş ilanları ile ilgileniyorum. Adama bunu nasıl dile getirmeliyim?

Bir şey farkeder mi bilmiyorum ama yazılım mühendisiyim. Adamın gel konuşalım dediği pozisyon technical solutions consultant.

1- Gerek yok
2- Hedefinin orta vadede yurt dışında çalışmak istediğini, şirketin kendisine böyle bir imkan sunma ihtimali olup olmadığını sor...

  • 2 tostos turan  (28.02.16 13:43:52)