Hangisi daha zararlı

Halka tatlısı mı yoksa bakkal ve marketlerde satılan cıkolatalar mı?

keta zararlı değil, bilakis faydalıdır. ketayı yediririz.

  • fakyoras  (28.02.16 09:12:02 ~ 09:12:13)
Keta nedir

  • giggs  (28.02.16 09:25:31)
www.google.com

halka tatlisinin kisaltilmis hali :)
  • fakyoras  (28.02.16 09:27:01)
Ahahaha aklıma gelmedi degil

  • giggs  (28.02.16 09:46:07)
yağda kızarmış hamuru şekerli şerbete batırıyorsun ve yiyorsun. Buna sağlıklı demek de enteresan.
Çikolata kakao dan yapılır sütten yapılır, içindeki şeker pek yararlı değildir sadece. Ayrıca çikolata daha lezzetlidir.

  • hasmetizm 2046  (28.02.16 09:55:34)
kişisel olarak aynı miktar/gram ortalama bir çikolata içeriği ile klasik halka tatlısı karşılaştırmasında halka tatlısının daha zararlı içeriğe sahip olduğunu düşünüyorum tatlandırıcı içermemesine rağmen, zaten gerek de yok:)

Şerbet içinde yüzen trans yağ içeren bir hamur tatlısının ötesinde ne olabilir diye sorası geliyor insanın.
  • candanag  (28.02.16 09:56:44)
kerhane tatlısının sağlıklı bir tarafı yok fakat ambalajlıdan daha az zararlıdır. onun içinde bir sürü katı maddesi cart curt var. yiyecekseniz tatlınızı pastaneden günlük şeyler yiyin

  • neira  (28.02.16 10:29:36)
Arkadaşlar sallamayalım, katkı maddesi falan yok her çikolatada. Nestle koymuyor mesela, Lindt de koymuyor. Ülker her haltı koyuyordur büyük olasılık bilmiyorum.

Edit: Bunlar glikoz şurubu da kullanmıyor ama onunla normal şeker arasında da fark yok zaten, şeker her türlü zararlı.
  • i was made for you  (28.02.16 10:35:08 ~ 11:13:30)
İkisi de glukoz şurubu kullanıyor ama biri denetimli oluyor diğeri denetimsiz ama totalde ikisi de aynı bok. Biri diğerinden daha az sağlıksız değil.

  • angelus  (28.02.16 10:49:24)