Tanrının sizin için planları olduğuna inanıyor musunuz?

Herşey kötü gidiyor. herşey shitty diyelim.

Buna rağmen Tanrının sizin için planları olduğuna, herşeyin zamanla daha güzel olacağına inanıyor musunuz?

not: farklı inançlara saygı için Allah yerine Tanrı kullanılmıştır.

Hayır inanmıyorum, her şey daha da kötüye gidicek. Bunun da bir planın parçası olduğunu sanmıyorum.

  • clones  (27.02.16 22:35:32)
kötümser gördüm seni clones? hayırdır?

  • anonymice  (27.02.16 22:37:56)
eğer bir plan dahilinde olduysa bana olanlar kendisine teşekkür etmekle birlikte geleceğimden endişeleniyorum, ama şu aralar inanmıyorum...

  • arkburak  (27.02.16 22:38:56 ~ 22:42:50)
Her şey zamanla güzel olmak zorunda değil ama evet kaderin var olduğuna inanıyorum.

  • pomknos  (27.02.16 22:39:01)
hayır inanmıyorum. bunca insan arasından neden benimle uğraşsınki? üstelik kendisiyle aramız da pek iyi değil. herşey benim elimde. ben mutluluğa kendi çabamla ulaşacağım.

  • golgi aygıtı  (27.02.16 22:41:53)
İster Allah'a ister beyaz peynire inan, başıma öyle şeyler geldi ki kesinlikle bir plan olduğunu düşünüyorum. Ha iyi sonla biter, kötü sonla biter o bilinmez ama bir plan olduğuna kesinlikle inanıyorum.

  • sedet elimde buyudu  (27.02.16 22:42:42)
Tanrı -varsa- planı vardır kesin. Yoksa yoktur :D Var olup olmaması çok düşündüğüm bir şey değil şu sıralar, agnostik değil de başka bir şey diyorlardı ona.

tüm bunlardan bağımsız olarak bazı şeylerin daha iyi olacağına inanıyorum. (ülke hariç de lan:D)
  • rodriguez2  (27.02.16 22:43:35)
Onun varsa bile benim yok :d accik kulagima citlatsa fena olmaz.

  • rayde  (27.02.16 22:56:10)
7 milyardan beni mi sececek uzerinde plan yapmak icin? O karismiyor, ben kendime plan yaparim zaten.

  • stavro  (27.02.16 22:58:06)
Bazen oyle seyler oluyorki, plansiz olmasinin imkani yok. bence tanri bizi siniyor. demedi deme....

  • termostad  (27.02.16 22:59:05)
Tanrı beni ne yapsın ayol. Milyarlarca yıllık uzay, sayamadığımız kadar galaksi ve gezegen, o gezegenlerden birinde ben; bana plan mı hazırlayacak.

"Durum b.ktan olabilir, geleceğimizin gübresi buradan gelir"e inanıyorum.

Gerçi çok kötü-iyiye de inanmıyorum.
  • aychovsky  (27.02.16 23:07:54 ~ 23:40:32)
varlığı yokluğu üzerine tartışmaya girmeye gerek yok ancak inanclı olduğum zamanlar da tanrının dünyevi hayata bir etkisinin olmadığına inanırdım.

  • eksisozlukokuryazari  (27.02.16 23:26:43)
Durumum kötü de olsa iyi de olsa ben seçtim diyorum. Kötü olduğunu düşündüğüm yol üzerinde karşıma çıkan şeyleri kötü olduğunu düşündüğüm yolu seçtiğim için görüyorum. Tesadüfe inanmadığım gibi iyi planlanmış bir kurguya da inanmıyorum.
Herkes kendi hayatının zamanla daha güzel olacağına inanıyor zaten, veya istiyor diyelim, bunun için kendimi bir kurgunun içine dahil etmeme gerek yok gibi.

  • sefil  (27.02.16 23:29:07)
Tanrı genel hatlarıyla yazmış çizmiş bi yol
Gönderdiği koordinatlar efendime söliym anam babam, bitiş anı..falan ama ayrıntılarla ilgilendiğine inanmıyorum.

Yani her boka git bulaş sonra kader de. Yok öyle bi kader.seçimlerin bu, boktan seçimlerin seni boka bulaştırmış

Her şey kötüye gidiyorsa, iyiye gidecek diye aciz aciz beklemem, seçimlerimi gözden geçirip değişiklik yaparım
  • cecilia  (27.02.16 23:29:52 ~ 23:31:45)
Evet. Tanrının benim için planları olmasından daha çok ( çok özel biri olduğumu düşnmüyorum Allah benim için ne diye özel lan yapsın) kaderimin yazıldığına inanıyorum

  • KaraSakall  (28.02.16 00:03:37)