monitör alıcam ama hiçbişey bilmiyorum

yılların laptop kullanıcısıyım, son monitörüm crt idi. oyun bilgisayarı topladım, layıkıyla bi monitör alıp hesabı kapatmak istiyordum. gel gelelim, ekran kartına parayı gömünce bütçe çok kalmadı. 400'ün üstüne çıkmadan bir monitör almak istiyorum, bu tarz bir monitör alıp memnun kalan veya konuyla ilgili herhangi bir önerisi bulunanlardan yardım rica ediyorum.

boyut çok önemli olmamakla birlikte biraz büyük ekran takıntım var, o yüzden 23 inç olsa çok iyi olur. en kötü 20 olsun diyor, sözü sizlere bırakıyorum.

ya da bi saniye, böyle çok armut piş ağzıma düş oluyor, biraz araştırma yaptım bişeyler buldum onların üzerinden gidelim(akakçe'deki en popülerlerden seçti).

urun.n11.com

www.bilisimport.com

anladığım kadarıyla bu fiyatlara ips yok, yukarıdakiler de dahil olmak üzere hepsi tn panel ve yine anladığım kadarıyla bu tn'in en büyük sıkıntısı açı. dandik laptop ekranı kullandığım için açı probleminden çok çekiyorum sayılır, hareketli ekran olduğu için ayarlanıyor en azından laptop olunca. yukardakiler ve çoğu tn panelde dikey görüş açısı 50 derece. peki masaüstünde 50 derecelik dikey açı direkt göz hizasından ne kadar çıkabilirsin demek oluyor? karşısına oturup kullanacağım genelde, arada da 2 metre uzaklaşıp film falan izleyeceğim; problem olur mu?

evet şu andan itibaren başlığı yalancı çıkartmış oldum, heheh. yine de tecrübe eksikliği devam ediyor tabii, o yüzden bu konuda neler biliyorsanız söyleyin lütfen. bu kadar kafa siktiğim için de kusura bakmayın, okuyanların gözlerinden öperim.

400 ün biraz üstüne çıkabilirim ve hdmi lazım değil dersen bu var ucuz IPS: www.vatanbilgisayar.com DVI portundan dijital görüntü sağlayabilirsin. Pc kullanımına uygundur.

  • hububrad  (27.02.16 18:38:29)
@hububrad teşekkür ederim. seçenekler arasına alabilirdim ama bu linkte stokta yok diyor, stokta olan buldum onda da 636 lira :o

  • baba jo  (27.02.16 18:46:58 ~ 18:47:15)
Tüh. Vatan dışındaki yerlerde pahalı evet. Bimekste 530 lira ama verilmez o kadar. Vatanda stoka girer umarım. Bu arada "bulunduğu mağazalar" diye bir link var. Vatan varsa yakınlarında dükkandan alabilme ihtimalin var gibi.

  • hububrad  (27.02.16 18:56:39)
Benim monitörü önermeye gelmiştim ama hububrad önermiş. Ben memnunum. Teknoseyirin technopatın falan incelemeleri de var bir sürü ordan da bakabilirsin. Aoc beklemediğim kadar güzel çıktı. O fiyata Aoc alabilirsin herhalde ancak. Ips almaya çalış mutlaka ıps al. Ben hepsiburadadan 300 bilmem kaç liraya almıştım oralara da bak istersen.

  • Giovanni Pipitto  (27.02.16 20:31:13)