İngilizce akademik kitaplar

Arkadaşlar iyi aksamlar.
Çok büyük bi sorun değil yalnız bi fikir almak istedim. Yüksek yaptığım program türkçe olmasına rağmen kitaplar ingilizce. Sorun değil bu hallediyorum. Ama ana dilim ya da uzmanlık alanım olmadığı için yavaş yavaş ilerliyorum. Mesela not çıkararak gideyim dedim 2 saatte nerdeyse 10 sayfa okudum. Böyle giderse salı ya kadar okumam gereken belki 70 sayfa için gün yetiremem. Bi diyorum düz okuyup geçeyim ama bişe ağlamaktan korkuyorum açıkçası. Yol yordam bilenler yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden sağolun.

Atlamaktan olacaktı. Cepten düzeltmedim.

  • evc  (26.02.16 19:45:08)
Sorun sadece sende değil, herkesin yaşadığı bir problem. Ancak okuma yaptığın alanla ilgili akademik okumaların güçlendikçe (alanın kavramlarına, düşünürlerin cümle kuruş biçimlerine hakim oldukça) hızlanabilirsin. Uzun süren bir süreç.

Kısa süre için, anladığın kısımları, önemsiz gördüğün yerleri hızlıca atlayabilirsin ve türkçesi olan kitap/makaleyi türkçe okuyarak zaman kazanabilirsin.
  • protector  (26.02.16 20:13:09)