Sizce ne yapayım?

Ben bunu satın aldım = www.ebay.com

Satıcı bunu göndermiş = www.ebay.com

Fiyatı daha pahalı olabilir ama ben böyle bir şey istemiyordum. Satıcı ile konuştum. 2 dolar iade veya ürünü geri gönder yenisini göndereyim dedi.

2 dolar iade para değil. Ürünü geri göndermek para iadesi beklemek de sıkıntılı bir süreç. Zaten eldiveni şuan kullanıyorum.

Paypal'dan para iadesi alabilirim ama hak geçsin istemiyorum. İki teker üstündeyiz bir şekilde çıkar o para.

Sizce paypaldan para iadesi alıp satıcıya %50 oranında ödemem mi yapsam
yoksa
Gelen eldiveni kabullenip (zaten kullanıyorum ama birazcık bol) satıcıya olumsuz yorum mu versem?

aynen öyle yap. satıcıya eksi puan yaz ama parasını tümden teslim et. en doğrusu bence bu.

  • ermoo  (26.02.16 11:35:50)
ben olsam aradaki farkın yarısını verip satıcıya - puan verirdim.
bol geliyorsa durumu satıcıya söyleyip kusura bakma birader derdim, parayı vermezdim.

  • fakyoras  (26.02.16 11:40:52 ~ 11:44:22)
ürün eline bol geliyorsa 2 dolarlık hak geçmiş sayılmaz. tam olsaydı hak verir fazla olan miktarı gönder derdim ama adam bunu haketmemiş. para göndermeden olumsuz yorum yap. vicdanını rahatlatmak istiyorsan parasını gönder olumsuz yorum yap.

  • burty  (26.02.16 11:43:30)
bazen böyle durumlar olabiliyor satıcıya çok ters gitmeden kibarca "bana yanlış ürün göndermişiniz ürünü iade edip para talebinde bulunuyorum" de. sen pozitif yaklaşırsan o da işini çözmek için uğraşır.

öte yandan 7 dolarlık eldivenle iki teke üstüne çıkma be abim
  • KidLazer  (26.02.16 12:49:26)
içine nasıl siniyorsa öyle yap. için rahat çık yola.

  • fever  (26.02.16 13:05:16)