Memuriyet

Memuriyet nasıl bişi arkadaşlar? memur olan arkadaşların ağzından duyabilirsek çok iyi olur. iyi ve kötü yönler dahil.

saol saol saol.

Geniş bir kavram. Mesaisi belli olan da var, haftaiçi haftasonu demeden çalışanı da var, çok kazananı da var az kazananı da var. Sorunun kapsamını daraltsan iyi edersin.

  • alperz  (25.02.16 21:07:21)
1000 turlu memuriyet var. Ne is yaptigina bagli. Emekli olana kadar cok rahat calisabilecegin memurluklar oldugu gibi, birkac yil icerisinde istifa edecegin memurluklar da olabilir.

  • kareem said  (25.02.16 22:54:31)
8-5 arası vatandaş ile yüzyüze olmadıgın yerde can sıkıntısından ne yapacağını bilemezsin. Genel olarak işin,iznin,çalışma saatin ve ücretin bellidir eğer güzel bir kurumda çalışırsan güzel yoksa bir an önce başka hedeflere bakarsın.Sonuçta hayalleri, hedefleri olan şnsan için eziyettir, tünelin ucunda ışık yok.

  • murtiii  (25.02.16 23:55:57)
ben sana memuriyet tiplerini özet geçeyim.

üst kurullar: rtük, spk, epdk, bddk. eskiden maaşları çok iyiydi 7-8 bin falan. 666 sayılı khk ile eşitlendi 3000 ancak bozmaya başlamışlar galiba. bddk muragıp maaşlarını arttırmış. bunlar amele gibi çalışır. rtük hariç. rtük'e girmek milletvekili bakan amcan yoksa imkansıza yakın. ben başvurmayı düşündüğüm sene mülakata 20 kişi çağırdılar. 98,8 gibi bir puanla kapadı.

a grubu memuriyet: işte bu dünyanın en geniş iş kavramı. maaşları herkesin aynı artık. 3000 küsür ile başlarsın. bakanlıktan bakanlığa hatta bakanlık içi daireye kadar iş yükü değişir. kritik rol oynamayan bakanlıkların personeli genel olarak çok çalışmaz. mesai saatleri içinde çok çalışıyor olabilirler ama mesai sonrasına sarkmaz genel olarak.

buraya bir parantez açalım. dışişleri, ekonomi ve çalışma bakanlığının adını hatırlamadığım bir dairesi. buradaki kadrolar dışişleri hariç olmak üzere bir yada iki kez yurtdışı tayini yaparlar. büyükelçilik yada başkonsolosluk bünyesinde çalışır avro dolar maaş alırlar. dışişleri ise kendi kanunlarına göre 2 yıl türkiye 4 yıl yurtdışı olarak çalışır. diplomatik pasaport taşırlar.

b grubu kadrolar: bu da çok geniş bir kavram. edirne'deki vergi dairesinde çalışan memurdan, ankara'da bakanın sekreterine kadar.

sözleşmeliler: bunlar da en gariban kesim. genelde temizlikçiler çaycılar vs olur. kadro çıksa da geçsek die beklerler.
  • ayiadam  (26.02.16 10:01:22)
ben sana memuriyet tiplerini özet geçeyim.

üst kurullar: rtük, spk, epdk, bddk. eskiden maaşları çok iyiydi 7-8 bin falan. 666 sayılı khk ile eşitlendi 3000 ancak bozmaya başlamışlar galiba. bddk muragıp maaşlarını arttırmış. bunlar amele gibi çalışır. rtük hariç. rtük'e girmek milletvekili bakan amcan yoksa imkansıza yakın. ben başvurmayı düşündüğüm sene mülakata 20 kişi çağırdılar. 98,8 gibi bir puanla kapadı.

a grubu memuriyet: işte bu dünyanın en geniş iş kavramı. maaşları herkesin aynı artık. 3000 küsür ile başlarsın. bakanlıktan bakanlığa hatta bakanlık içi daireye kadar iş yükü değişir. kritik rol oynamayan bakanlıkların personeli genel olarak çok çalışmaz. mesai saatleri içinde çok çalışıyor olabilirler ama mesai sonrasına sarkmaz genel olarak.

buraya bir parantez açalım. dışişleri, ekonomi ve çalışma bakanlığının adını hatırlamadığım bir dairesi. buradaki kadrolar dışişleri hariç olmak üzere bir yada iki kez yurtdışı tayini yaparlar. büyükelçilik yada başkonsolosluk bünyesinde çalışır avro dolar maaş alırlar. dışişleri ise kendi kanunlarına göre 2 yıl türkiye 4 yıl yurtdışı olarak çalışır. diplomatik pasaport taşırlar.

b grubu kadrolar: bu da çok geniş bir kavram. edirne'deki vergi dairesinde çalışan memurdan, ankara'da bakanın sekreterine kadar.

sözleşmeliler: bunlar da en gariban kesim. genelde temizlikçiler çaycılar vs olur. kadro çıksa da geçsek die beklerler.
  • ayiadam  (26.02.16 10:01:22)