telefonum mu dinleniyor

cep telefonum çaldı.arayan bir arkadaşım , adı telefonun üstünde görünüyor.açtım telefonu ,1 bayan sesi "bilmem kim bakkalla mı görüşüyorum" dedi.ben "hayır yanlış numa.... " derken başka bir bayan "hayır , (adımı ve soyadımı söyleyerek) bu xx xxx in telefonu" dedi.ben de bu arada "alo ,aloo " falan diyorum..bakkalı aradığını söyleyen kadın özür dileyerek telefonu kapattı.ben de kapattım telefonu.sonra aynı arkadaşım tekrar aradı.yine açtım,bu sefer arkadaşım çıktı telefona. "demin sen mi aradın " dedim , "evet , ama sen beni duymuyordun ,alo diyip durdun " dedi.
şimdi bu neye delalettir.telefonum mu dinleniyor,kim dinler ki benim telefonumu.bu telefon xxx xx in diyen kadın kimdi , benim adımı nerden biliyordu?

arkadaşın seni işletiyor, çok basit! :)

  • harzem  (31.07.07 14:56:06)
Kalsik hat karışma sendromu :)

  • mikelarteta  (31.07.07 16:28:58)
peki ter icinde uyandin mi sonra?
Yani hat karismasi cep telefonunda da olursa yuh yani. isletmis olabilir arkadasin seni, konferans gorusmesi yapip senide 3. olarak almislardir.

  • badseed  (31.07.07 16:40:24)
konferans kurulmuş kanımca.

  • hushhush  (31.07.07 17:01:52)
arkadaşlar cevapları verirken soruyu iyice okusak anlasak? bakın diyor ki "başka bir bayan benim adımı soyadımı söyleyerek bu numara x'in numarası dedi" diyor. hat karışsa kim bu arkadaşın adını soyadını bilip söyleyecek, bu onun numarası diyecek? bir düşünün ev telefonunuz çalıyor ve bir kadın bakkalı soruyor, siz tam cevap verecekken tanımadığınız başka bir kadın sizin adınızı söyleyip bu onun telefonu diyor. bu nasıl hat karışma? olsa olsa işletmedir.

  • kibritsuyu  (31.07.07 17:41:38)
meslek icabı şüpheci de olduk biraz. adınız cem yılmaz'a mı yoksa fahrettin cüreklibatur'a mı daha benziyor? yani tr de çok bulunan yılmaz , kaya , öztürk vs. gibi bir soyada ve ahmet mehmet can cem gibi popüler bir isme sahip misiniz?
başka bir açıklama gelmedi aklıma.

  • ozdek  (31.07.07 19:58:31)
kibritsuyu ,vallahi soruyu tek sen anlamışsın.hat karışması falan değil bu olay.şaka hiç olamaz,çünkü böyle şaka yapılacak yaşı geçtim,arkadaşım da zaten öyle birisi değil.
özdek ; ad soyad kombinasyonu ilgili söylediklerin ,hiç aklıma gelmemişti. ,türkiyede herhalde benimle aynı ada sahip milyondan fazla adam vardır.hele soyadım.o daha da yaygın.
aynı ad soyada sahip bir başkasını dinlemek isterken, yanlışlıkla beni dinlemiş olabilirler.
bir de bugünlerde bir kamu kurumuna atamam olacak,güvenlik soruşturması yapıyorlardı.soruşturma belki böyle oluyordur,
telefonda biraz daha usturuplu konuşayım o zaman,ne olur ne olmaz

cevaplar için herkese teşekkür
  • marcelorios  (31.07.07 20:40:14)
olay şöyle olmuş olabilir.

iki kadın evden çıkmadan sipariş vermek için bakkalı arayacaklardır. misafir olan telefon rehberini alır ve bakkalın numarasını çevirir. yalnız bakkalla aynı isimde olduğunuz için yanlışlıkla bir sıra alt veya üstte sizin adınızın karşısındaki numarayı çevirmiştir. misafir hanım sizinle görüşürken yanlışlığı fark eden ev sahibi soyadınızı söyleyerek hayır bu x y'nin telefonu der. dolayısıyla bakkal x ve sizin adınız olan x aynıdır. misal "ali bakkal ve ali mali" yanlışlığı fark eden kadın panikler ve telefonu kapatır. konuşmaya başladığınız anda da sizi arayan bir başka arkadaşınızla bağlantı aynı anda kurulur dolayısıyla size ses o iki hanımdan geldiği için arkadaşınızdan gelmez.

karışık oldu biraz ama affedin artık.
  • atrin  (31.07.07 21:06:17)