Istanbul'un en iyi iskenderi? Doneri?

Ya hala "heh iste iskender dedigin boyle olmali!" diyebilecegim bir iskender bulamadim :(

Yavan oluyor ya da cok kalin kesiyorlar, tereyagini gozumun onunde degil, icerde akitip geliyorlar filan.
Bana her seyiyle dort dortluk iskender yiyebilecegim yer soyleyin. Dort dortluk derken, mekan temiz olsun da salas olsun filan umrumda degil.

Duz doner de olur. Sohretlerin (sohretler di dimi yazicioglu sokagina girmeden kosedeki) donerini seviyorum, zaten yakin ama bazen baska yerde oldum mu bilemiyorum.

Bu arada lokasyonum fenerbahce.

Ustume guzel iskenderci, donerci atin. Han, ikiler, pinhan vb bunlari begenmiyorum. Siradan. Nur kebap'inki (kiziltoprak klasigidir) daha iyi yani bunlara gore.
Bu yeni kasap doner ot doner bok doner zincirlerinin de donerlerini begenmiyorum, o istedigim koku yok. Guzel koku gelmiyor burnuma. Halbuki doner dedigin guzel kokar.

Hayatimda yedigim en guzel doner erzurum'da haci babaydi mesela, biliyorsaniz tavsiyenizi bunu goz onunde bulundurarak yapin lutfen :D

Ya zaten acim su an, iyice delirme moduna girdim, evet :)

Tesekkurler.

Kadikoy'de PTT'nin arkasinda iskenderoglu var. guzeldi.

  • alperz  (25.02.16 10:46:23)
bursa'dakiyle erenkoy subesi arasinda dev fark vardi (bence) o yuzden dusunmuyorum onlarin ostanbul subelerine gitmeyi.

Ama tskler yine de.
  • kuehles blondes  (25.02.16 10:50:47)
maltepede vardı bi yer. adını hatırlamıyorum. vedat milor falan gitmişti.

  • sutlu nescafe  (25.02.16 10:52:37)
sütlü nescafe'nin dediği yer Dönerci Ali Usta, güzel olmakla birlikte pek bir özelliği yok bana kalırsa.

  • i was made for you  (25.02.16 10:57:57)
  • lcha  (25.02.16 11:02:06)
lcha +1864, kebapçı iskender.
adını bilmiyordum, bakayım streetview'dan dedim, aynı yermiş. iskender yemiştim ve süperdi.

  • baba jo  (25.02.16 11:40:13 ~ 11:40:39)
  • fiorentina  (25.02.16 11:54:16)
istanbulda yaşadığım dönem çok arayıp bulamamıştım. Hatta bazı yerlerde yedikten sonra iskenderden soğudum.

öneri; gelip bursa'da yemelisiniz :)
  • Absinthe75c  (25.02.16 12:12:30)
kavacik'ta bayramoglu var fiorentina'nin dedigi gibi, bir de oraya 1 dakika uzaklikta intiba var ki hemen hemen ayni donerleri.

intiba ayni zamanda besiktas'ta da var ama nasildir bilmiyorum denemedim oradakini.
  • buzzlightyear  (25.02.16 12:20:34)
maltepe'de denen yer muhtemelen dönerci ali usta. cevizli'de. dört katlı bi bina ve aşırı kalabalık oluyor, baya meşhur.

  • nathanieltroy  (25.02.16 12:29:53 ~ 12:30:40)
Sayılanların çoğunu denedim. Misafirlerimi de en iyisi olduğuna karar kıldığım bayramoğlu na götürdüm. Her giden çok beğendi döneri.

  • oz suser  (25.02.16 13:10:47)
bayramoglu

  • Big bada bum bum  (25.02.16 22:38:17)