Aldatan sevgili affedilmeli mi sizce?

Lütfen eğer bu durum başınıza geldiyse fikrinizi söyleyin, yoksa ben de eskiden hayatta affetmicen aga diye hariçtir gazel okurdum. Ne dersiniz:/?

Hayir

  • la noix  (25.02.16 09:45:25)
kişisel tercih. affedene de, affetmeyene de bir şey demem, diyemem.

beni affeden de olmuştu, affetmeyen de. ne affeden salaktı, affetmeyen. öyle bakılmalı olaya.
  • mermize  (25.02.16 09:48:46)
güven problemi yaşarsınız.
altında yatan sebepleri sorgulayın mantıklı gelirse affedilebilir.

  • mantarliborek  (25.02.16 09:50:56)
hayır. bir yapan bir daha yapar. yapmasa da zamanla o sıkıntı olur. bir arkadaşım affetti hala gidiyolar ama nasıl ben anlamadım bu arada.

  • bir ileti paylastim  (25.02.16 09:53:54)
Sevgilim beni aldatsa affetmem, ben sevgilimi aldatırsam o da beni affetmesin. Sevgilin seni aldattıysa sen de affetme. Velev ki affettin; sevgilinin yüzüne her baktığında seni bir başkasına tercih ettiğini göreceksin. Hadi aşık falan olsa neyse, onu anlarım da bir de seks gibi gayet basit ve sıradan bir olayla bunu yapmışsa düşünsene bi seni ne kadar küçük düşürdüğünü. Bunu kaldırabilecek misin? Bence birazcık onuru ve gururu olan bir insan bunu hazmedemez. Hazmetmemeli de zaten.

  • angelus  (25.02.16 09:55:27)
Güven sorunu yasamayacaksaniz ve bunu ısıtıp isitip önüne sürerek yeni bir ihanete zemin hazirlamayacaginizdan eminseniz deneyin. Ama bu söylediklerim olacaksa ikiniz de daha mutsuz olursunuz. Bu sizinle ilgili bir durum aslında. Sizin kakdirabilme kuvvetinizle.

Bir yapan bir daha yapacak diye bir sey yok. Zamanında adatıp affedildigim de oldu aldatilip affettigim de. Aslında ben olaya affetmek olarak bakmıyorum ben. Yaşamak istediğim ilişkiye yaşamaya devam ettim diyelim.
  • nutella var dediler geldik  (25.02.16 09:58:50)
affedemem, icimden gelmez.

  • jimicik  (25.02.16 10:02:41)
Ben yaşamadım ama yakın çevremde aldatan, sonra affeden üzerine evlenen ve gayet mutlu olanlar var. Sanırım olay biraz sürece bağlı.

Aldatıp basıldıysa konu başka, kendi itiraf ettiyse başka
  • lcha  (25.02.16 10:14:04)
itiraf edilmişse ve (veya değil) geçerli bir sebep varsa (benimle alakalı bir problemse) affedilebilir. bunların dışında affetmezdim.

  • givemesomesubstance  (25.02.16 10:17:47)
Affederdim. Affetmezsem başka sevgili bulamam çünkü.

Ele güne karşı sevgilim olsun yeter ki. Boşanma arefesindeki adamlara yakıştırılacak kadar ortam sapı olmak hiç hoşlandığım bi durum değil.
  • mandalina kokusu  (25.02.16 10:52:25 ~ 10:55:57)
Hayır

  • mutlusismankedi2015  (25.02.16 11:52:59)
ahkam kesilmemesi, buyuk konusulmamasi gereken bi konu. ama affedilse bile eskisi gibi olmaz ve bi yerden patlak verir gibi geliyor bana. uzatmalari oynamak oluyor yani.

  • saçdemeti  (25.02.16 12:42:58)
affettim. sonrasında daha iyi oldu, daha mutluyuz. hatta evlenmeye karar verdik.
her insan ve her ilişki aynı değil. önyargılı davranmamak lazım.

  • peggy  (25.02.16 12:46:05 ~ 12:46:42)
Barışma heyecanı geçince aldatan muhtemelen tekrarlar. Yine heyecan geçince aldatılanın aklına gelir, huzur kalmaz ve daha kötü bir şekilde ayrılık gerçekleşir.

  • arnold schwarzeneger  (25.02.16 13:33:13)
affetmek, bu aldatma işini yine yapabilirsin demektir.

arada bir aldatsa da sıkıntı yok diyorsanız, affedin. tabii ki bunu ona söyleyip, iyice gevşetmeyin. bir daha olmasın deyin.

yok ben bir daha tahammül edemem diyorsanız yol yakınken vazgeçin.
  • kartallar yuksek ucar  (25.02.16 13:47:27)
arnold ve kartallar+1 aldatıp affedilenin bir daha aldatmaması için bir sebep yok istisnai durumlar hariç.

  • limoncello  (25.02.16 14:06:25)
genelde affetmiş gibi yapıp intikam alıyorlar.

  • kaledekiyalnizlik  (25.02.16 14:09:34)
affetmem.

  • drako  (25.02.16 14:10:41)
niye affedesin? dünyada başka erkek/kadın mı kalmadı? çok seviyorum diyorsan da müstehak.

  • ruhen hastayim ben  (25.02.16 14:16:31)
Aldatma olayını bir kadın nasıl unutur? Çocuk varsa başka, devam etmek için uğraşılır ama flirt döneminde bırakın gitsin. Bir insan sevdiğini niye aptal yerine koyar ki

  • geçerkenugradım  (25.02.16 16:28:30 ~ 16:30:31)
Karşındaki insana imzalı bir şekilde "Beni tekrar aldatabilirsin. Aldatmanın ilişkimizde bir cezası yok" yazısı vermekten farkı yok.
Hatta ikincisini daha da rahat yapar.

  • vecna  (25.02.16 18:54:01)
Alışmış kudurmuştan beterdir demiş atalarımız. Yine yapacaktır, güven olmuyor.

  • huzurolsun  (25.02.16 19:13:53)
Aldatılmadım, ama aldatılsam affederdim diye düşünüyorum. Senelerin ilişkisini bir aldatma olayı yüzünden değersizleştiremem.

  • whimsical  (25.02.16 19:19:19)
Ben affedildim. Keşke affedilmeseymişim. Hiç mi hiç hak etmiyorum onu, ama geçinip gidiyoruz mutluyuz işte.

  • delirium  (26.02.16 00:39:22)
hayır.
ama sen affetmek istediğin için aslında bu soruyu soruyorsun.
hissettiklerin normal, ben de yaşadım sordum kendime affedeyim mi diye. tamam affedeyim ama kendimi affedemeyecektim sonrasında. gurur dediğiniz şeyi yutabilecekseniz ya da ısıtıp ısıtıp kendi önünüze ya da sevgilinizin önüne getirmeyecekseniz olur.
ben yapamadım.
  • mrtkbl  (26.02.16 00:52:31)
Peki bu durumu kabul edenler, ya nasıl unutabiliyorsunuz merak ettim?

  • geçerkenugradım  (26.02.16 12:22:46)
Affet. Bir daha s.ksn seni.

  • mza  (26.02.16 13:04:22)