Sabit telefon arayan kimliği cihazı ve uygulaması

Sabit telefona gelecek olan aramaları adresleme ve müşteri tanımlama işlemini yapacak bir yazılım üzerinde uğraşıyorum. Bunun için caller id cihazlarına ulaştım internet üzerinden ama çoğusu usb ile işlem yapıyor. Bu pek önemli bir detay olmasa da gelen aramaların telefon numarasını alıp web tabanlı uygulamamda bir işlemden geçirmek istiyorum. Fakat gelen aramaları xml, json ya da text olarak uygulamama nasıl iletebilirim ?

bunun için nasıl bir cihaz kullanmalıyım. ya da farklı bir şekilde önerebileceğiniz yöntemler var mı?

0850 li hatlar ile bulutfon.com da bunu yapabileceğimi düşünüyorum ama apileri inceledim fakat sabit hatlarda nasıl yapılabilir diye bir yol arıyorum.

cevaplar için teşekkür ederim.

Bence arduino ile yaparsin bunu. Arduino icin bir caller id modulu alirsin hem dusuk maliyet.

  • pinman  (25.02.16 00:22:58)
USB HID Logger indir, usb'den bağlanan cihazın iletişimde gönderdiği dataları görebilirsin. Daha sonra bu veriyi almak için herhangi bir programlama diliyle usb hid kütüphanesi vs bulup istediğin verileri "parse" edersin.

  • kimlanbu  (25.02.16 08:39:08)
Bulutfon ile sabit telefon numarasi alabilirsin veya sabit hattını aktarabilirsin. Bulutfonxm ve bulutfon webhook ile istedigini çok kolay şekilde yapabilirsin.

  • isyanim ey yesterday yesterday  (25.02.16 18:38:21)
Bulutfon Sabit Telefon hatlarıyla (212, 216) da çalışıyor.

  • edardstark  (25.02.16 18:53:56)
Bulutfon u denemeni tavsiye ederim

  • 4031  (25.02.16 20:24:56)