Ankara'nın Değnekçileri

20 küsür yıldır İstanbulda yaşıyorum. Geçenlerde günübirlik Ankara gezisi yaptık arkadaşlarla. Bu değnekçiler gerçekten çok göze batıyor.

Ankara kalesine çıktık. Bir tanesi anahtarı istedi. Vermedik. Başka sokağa girdik. Bir tanesi dükkanın önünde oturuyordu. Dükkanın sahibimi midir çalışanı mıdır bilmiyorum ama 5 liraya ona bıraktık.

Şehir içerisinde de dikkat çekiyorlar.

Ankaralı bir tanıdık ile görüştük. Şehir merkezinde işi olduğunda arabasını kapalı otoparka bıraktığını, kısa mesafelere yürüyerek veya taksiyle gittiğini söyledi. Çünkü geçenlerde büfeci değnekçiler tarafından bıçaklanmış ve hayatını kaybetmiş

Gerçekten bu kadar ciddi mi durum? Belediye niye bir şey yapmıyor?

çoğunluğu belediyenin itleri de ondan. kale tarafı zaten ihaleyle satıldı. ulusda eylem yapan esnafa kurşun sıkıp yirmi yaşında genci öldürdü bu değnekçiler ve toplamda 1 yada 2 ay kadar paralı otopark işi kalktı şimdi yeniden başladı şerefsizler.

  • genc irisi  (24.02.16 19:07:15)