Macbook mu Asus Zenbook mu?

ve neden?

edit: hiçbir bilgi yok denmiş, ekleyeyim. bütçe max 4 bin, günlük işler ve bir tane oyun çalıştırmak için kullanılacak. beklentim kasmaması ve sağlam olması (zırt pırt bozulmasın/ısınmasın vs.)

Macbook mu asus mu diye sordugunuza gore pc ile cok mesakkatli bir is yapmadiginizi dusunuyorum. Ki oyle olsa dahi pc nin daha iyi oldugunu dusunuyorum da simdi ust duzey bi grafiker gelir abi mac daha iyi ya stabil filan der. gunluk isleriniz icin ise asus iyidir.

  • allah yazdiysa bozsun  (24.02.16 14:30:19)
Macbook Air.

  • fever  (24.02.16 14:35:55)
2 ay önce aynı soruyu sordum ve Macbook Pro aldım, zerre pişman değilim.

Neden?

Mac OS, performans, hardware kalitesi, hardware uyumu.
  • polifonik osuruk  (24.02.16 14:39:57)
eğer Asus bariz ucuz ya da donanım olarak baya daha iyiyse Asus, değilse Macbook Air. Hani Macbook pro vs Asus desen Asus derdim çünkü kendim öyle aldım, aynı fiyata daha iyi donanım alıyorsun. Ama Macbook Air'ler çok pahalı değildi (2-3bin bandında) o bakımdan Macbook da alınabilir diyorum.

  • rodriguez2  (24.02.16 14:40:06)
yalnız dikkat edin macbook air değil, macbook demiş. macbook'lar daha pahalı şu anda macbook air'den. ve bence biraz gereksiz pahalı. (başlangıç fiyatı 5199 ve performansı da macbook air veya macbook pro'ya göre kötü)

farklı macbook modelleri olduğu gibi farklı asus zenbook modelleri de olduğu şu andaki bilgilerle sağlıklı bir cevap vermek zor.

ikisi haricinde ben dell xps 13'ü tavsiye ederim. kendim de onu alacağım.
  • king lizard  (24.02.16 14:46:17 ~ 15:00:08)
aynı ikilemde bende kalmıştım gittim yoga pro 3 aldım. ne için kullanacaksınız bilmiyorum ama ofiste, dışarıda ve evde çok stabil ve kullanışlı.

  • emininsel  (24.02.16 15:01:43)
@king lizard macbook air düşünüyorum genel olarak :)

  • rivulet  (24.02.16 15:06:08)
asus ux serisi. bulursanız da ux30.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (24.02.16 15:33:22)
@king lizard, XPS13 de ucuz değil ki?

  • fever  (24.02.16 16:05:48)
macbook

2 senedir kullaniyorum cok memnunum. ben aslinda siradan bir kullanici modunda kullaniyorum. ama eski laptopumda virus girerdi, format atmam gerekirdi, yavasti vsvs. macbook ta cok fazla kolaylik var.
  • kucukharfler  (24.02.16 16:28:54)
Macbook Pro.

Ben de 1 senedir kullanıyorum. Çok memnunum. Alacaksan Pro Retina Display al.
  • himmet dayi  (24.02.16 16:43:56 ~ 16:44:10)
Abi ne bütçe var, ne amaç var, ne beklenti var. Bodoslama giriyoruz artık kusura bakma.

Genelde bu seçimler işletim sistemine göre yapılır, yani Windows isteyen ve Mac isteyen şeklinde. Windows tarafında benim tercihim Dell XPS 13 olurdu. Macbook tarafında ise düz Macbook, Air ya da Pro olmayan. Şu Core M'li model.

Cayır cuyur oyun oynatan bir desktopım var, performans ve konforu onda bulabiliyorum. Laptoptan tek beklentim küçük işler ve mobilite olur. Tutup Mac'te sorun çıkartacak kadar spesifik programlarla işim olmaz. Ve yok güncellemesiydi bilmem nesiydi uğraşmak istemem. O yüzden Macbook diyorum.
  • gunde 3 litre kola icen adam  (24.02.16 17:20:01)
Asus Volkswagen'se Macbook Lamborghini'dir.

  • i was made for you  (24.02.16 17:45:39)
Şu an Zenbook'un iyi bir konfigürasyonu 5-6bin arası bildiğim kadarı ile. Vatan'da Early 2015 Macbook Pro'lar 5-5,5bin. Gerçi aynı fiyat değil, 1-2bin daha pahalı olsa bile Macbook Pro tercih ederim, zira Asus'u uzun bir süre kullandım ve çok performans ve donanım sorunu yaşadım.

Bu arada Macbook Pro ile karşılaştırılabilecek yegane alet XPS13, ki o da zaten Pro fiyatında.
  • polifonik osuruk  (25.02.16 09:09:16)
@gunde 3 litre kola icen adam güncelledim.

  • rivulet  (25.02.16 10:37:09 ~ 10:37:31)