Özel Firmalarda Kendilerini Göstermeye Çalışan Elemanlar

Arkadaşlar, hani böyle tipler olur ya. sürekli ön plana çıkmaya çalışırlar. bir şekilde bir sürü gereksiz iş yaparlar. yırtınırlar orospu evlatları.

hah işte bu insanlar sizin firmalarınızda neler yapıyor merak ediyorum.

ya geçen gün şunu da yapmış şerefsiz. binlerce iş arasında nerden aklına gelmiş dediğiniz, angaryacı tipler varsa, lütfen bu yazı altında eklemelerinizi yapınız.

bir eleman var. sağlamından angarya işler konusunda uzman. bir anda 80-90 sayfa bir şeyler yapabiliyor. rezil rüsva ediyor beni. ben anlamıyorum bu tip işlerden. en gıcık olduğum şey hatta. ama maalesef piyasa böyle. böyle şeylerle parlıyorsun. lütfen bir şekilde herkesin firmasında vardır böyle tipler. bu tiplerin yaptığı şeyleri sıralar mısınız?

ben de onlardan feyz alıp burada yapıcam.

editttt..............................

anladım. sanırım benim orospu evladı lafı biraz ağır olmuş. hepinizden özür diliyorum. böyle bir çıkış yaptığım için.

evet lütfen örneklerinizle gelin arkadaşlar. neler yapılabilir?

mesela fabrikanın bizleri gönderdiği bir konferansa gidip de konferans hakkında notlarını tutup, direk amire göndermek, benim gözümde kötü niyetliliktir. ben mesela dayanamam biliyor musunuz? utanırım. ona da sorarım. böyle bir şey yaptım ama sen de eklemelerin varsa bana gönderebilirsin derim.

fakat o direk gönderiyor yani bunun adı benim gözümde kötü niyet. işini yapıyor bık bık muhabbeti yapmayın. böyle örnekler varsa lütfen bana söyleyin. sunum yapmak falan demiş bir arkadaş. teşekkürler. fakat lütfen biraz daha açın. neler dikkat çekiyor ve diğerini zan altında bırakıyor. tembelmiş gibi gösteriyor.

sen yapınca başkaları da senin arkandan orospu evladı demeyecek mi?

  • animalman  (24.02.16 07:46:16)
Adam yükselmenln gereğini yapıyor, küfredince sandımki herif yalakalık yapıyor filan. Oysa adamcağız sadece senden fazla çalışıyormuş, karşılığında da orospu evladı oluyor. Kısaca sende bir orospu evladı olmak istiyorsun yani? Tembel olma iş yap yeterli olır

  • KaraSakall  (24.02.16 07:50:25)
ilk okuduğumda, kendi yükselmeleri için başkalarının üzerine basmaktan çekinmeyen, fesat yapılı, kötü niyetli insanlardan bahsedeceksin sandım. halbuki derdin çalışkan insanlarlaymış. kusura bakma ama çok haksızsın.

senin yaptıklarını kendi yaptığı gibi sunmuyorsa, göze girmenin alternatif bir yolunu bulmuşsa bu onu bir şey yapmaz. kimisi çalışkanlıkla sıyrılır, sabırla sıyrılır, kimisi zekasıyla. ben her işe koşan angarya seven biri değilim ama çalışkan olup onları halledenlere de saygı duyarım.

derdiniz buysa şükredin bence.

edit:

bazı angarya işler gerçekten puan kazandıran işlerdir. mesela sunum hazırlamak, rapor hazırlamak gibi. sen bir ton analiz, ölçüm yaparsın, anket yaparsın ama onu sunmayı angarya olarak görürsün, biri gelir o görevi alır ve puanları toplar.
  • prodeq  (24.02.16 08:02:16 ~ 08:04:20)
binlerce iş arasından nerden aklına gelmiş dediğiniz işler, aslında takip edilmesi gereken işler demek ki. o da ona verilen görevi yapmış oluyor.
işyerinde gereksiz iş yapan adam zaten farkedilir. eğer bu bahsettiğiniz kişi takdir ediliyorsa demek ki gerekli işleri yapıyor. bence kendi işlerinizi daha iyi takip etmeye başlayın.

  • interview with the vampire  (24.02.16 08:10:29)
peki öğrenim hayatında, sınıfındaki çalışkan öğrenci arkadaşların hakkında ne düşündün?

  • 1adam  (24.02.16 08:29:55)
aynen bende insanlik disi seyler yapan, ahlaksiz, bilimum pislik isler yapan insanlar bekledim ama adam isini yapiyor sen gelmis adama laf ediyorsun, birak o adam yükselsin zaten, is yapan adam yükselsin.

  • kurnaz  (24.02.16 08:43:10)
böyle bir personelim var. sürekli ben şunu yaptım ben bunu yaptım modunda geziyor.
bir de yaptığı işi sahiplenen ve zaten yapması gereken iş olduğunu bilen bir pesonelim var. kadın işini yapıyor, tatava yapmıyor.

yaygaracıyı zerre umursamıyorum. seneye işini yapan kadını müdür yardımcısı yapacağım.

demek istediğim şu, aklı başında yönetici neyin ne olduğunu görür merak etme. sen vakur ol gerisi gelir.
  • teritori  (24.02.16 09:08:45)
Bence senin derdin angarya işleri yapan değil de seninle aynı işi yaptığı halde bunu çok iyi pazarlayıp, dünyayı kurtarmış modunda ortalıkta gezenlerle olmalı. Ben o tiplerden daha çok nefret ediyorum.

Mesela bi tane var bizde iki akşam mesaide, neymiş sakin kafayla daha iyi iş çıkarıyormuş, mesaileri çok verimliymiş falan. Ulan ben ne zaman hatunla aynı akşam mesaiye kalsam işimi yetiştiremiyorum. Yarım saat beni kitliyor, yarım saat insanlarla sigarada lak lak yapıyor. Ama dışarıdan bakınca mesaide gözüküyor. Sinir bir durum!
  • Aman Sen de  (24.02.16 10:07:46)
anladım. sanırım benim orospu evladı lafı biraz ağır olmuş. hepinizden özür diliyorum. böyle bir çıkış yaptığım için.

evet lütfen örneklerinizle gelin arkadaşlar. neler yapılabilir?

mesela fabrikanın bizleri gönderdiği bir konferansa gidip de konferans hakkında notlarını tutup, direk amire göndermek, benim gözümde kötü niyetliliktir. ben mesela dayanamam biliyor musunuz? utanırım. ona da sorarım. böyle bir şey yaptım ama sen de eklemelerin varsa bana gönderebilirsin derim.

fakat o direk gönderiyor yani bunun adı benim gözümde kötü niyet. işini yapıyor bık bık muhabbeti yapmayın. böyle örnekler varsa lütfen bana söyleyin. sunum yapmak falan demiş bir arkadaş. teşekkürler. fakat lütfen biraz daha açın. neler dikkat çekiyor ve diğerini zan altında bırakıyor. tembelmiş gibi gösteriyor.
  • markasiz  (24.02.16 16:25:58)