Biriktirilen parayı Euro mu yapmali Dolar mi?

Henuz 4 hanelilerin basindayim ama her ay eklemeye devam ediyorum belli bir miktar. Surekli soruluyor farkindayim ama biraz degisken oldugundan ben de sorayim dedim. Ne dersiniz?

Not: Ogrenciyim.

Altın

  • zannedersem tek eksiginiz bendim  (23.02.16 23:48:48)
birinin cok deger kazanip digerinin cok deger kaybetmesi imkansiz oldugundan fark etmez.

  • baldur2  (23.02.16 23:49:35)
@Tek eksigimiz, neden dolar ya da euro degil de altin dediniz?

  • yuzır  (23.02.16 23:51:46)
brent petrolü al daha da düşmez zaten aksine yükselir.

  • cekilmis gayfe  (23.02.16 23:57:36)
şöyle bir şey 2010'daki çeyrek fiyatlarına bak mesela bugünle karşılaştır. Altın her zaman kârlı iştir diye düşünüyorum, temiz. Bir de büyüklerin sözüne uyup ben de altın biriktirmeye başladım. (öğrenciyim)

  • zannedersem tek eksiginiz bendim  (23.02.16 23:58:57)
döviz, altın işine girme. ne yani 1000 tl'ye kurdan voleyi mi vuracaksın. b tipi likit fon senin için en ideali.

  • konskenkova  (24.02.16 00:01:12)
commodity fiyatlarından haberin var mı gardaş? altın al diyene söylüyorum. supercycle'in sonuna gelindiği söyleniyor. (iyi bi şey değil yani, ekonomi bilgimi göstermek için ekledim bu terimi) altından uzak durmalısın.

oil almak da mantıklı değil, yükseleceğine dair tek bir emare yok, üretim kısıtlarına rağmen.

b tipi likit foncu duyuru sakini, faizlerden haberin var mı?

en mantıklısı dövizdir türkiye gibi resesyonun en hızlı hissedildiği ülkelerde. dolar al.
  • bigl0rd  (24.02.16 00:33:55 ~ 00:42:46)
sterlin

  • cometome  (24.02.16 00:43:17)
Tabi, o kadarcik parayla dovizden voleyi vuramazsin ama B tipi likit fonla 2'ye falan katlarsin...:P
B tipi likit fon al demisler yahu:))

  • stavro  (24.02.16 01:03:39)
kanka al sat yapmayacaksan 1000-2000 lirayı nerde beklettiğinin hiçbi önemi yok. al sat yapsan da çok kazanamazsın ama en azından işi öğrenir gündemi takip edersin. hem de birikim yapman için motivasyon olur. mesela elindeki paraya euro alsan 3.24'ten.. sonra mesela euro 3.14'e düşse, eline geçen parayı harcamak yerine önceki aldığına göre daha ucuzken yine euro almak isteyeceksin.

  • kaledekiyalnizlik  (24.02.16 02:59:20)
hiçbirisi ve hepsi. günün konjonktürüne göre riskini dağıt.
ondan sonra, değeri çok artandan uygun oranlarda bozup değeri azalana geç.
bütün yumurtaları aynı sepete koyarsan sepet düşünce yumurtaların kırılır.

ytd.
  • fij  (24.02.16 09:20:43)
fij +1

Aksi durumda kısa vadede kazansan bile uzun vadede kazançlı çıkmazsın
  • turkuaz  (24.02.16 09:53:40)