bu işte bi hikmet var mı?

selam dostlar, sözlükçülerin basından gecen doga ustu olaylar minvalinde bi soru sorcam. aslında doga ustu degil, doga içi oldu.

bi akrabamız havaların cok soguk ve karlı oldugu bi dönem ani bi rahatsızlık geçiriyor, yogun bakıma dusuyor. bu arada karısı dahil bütün ailesi şehir dışında, tabi haberi alıp hemen bulundugu sehre gidiyorlar. günlerce bilinçsiz yattıktan sonra yüzde 1 verilen ihtimal gerçekleşiyor ve gözlerini açıyor. bu arada cocuklarını goruyor. hersey cok guzel kurtuldu derken, ani bi enfeksiyon geçiriyor 2 gun içinde kaybediyoruz. cenaze köye götürülecek ama bu soguk memlekette son 60 yılın en sıcak havası yasanıyor cenaze gunu ve sonraki 3 gun boyunca. ben ister istemez Allah'ın sevgili kulu diye bir dusunceye kapıldım. ne dersiniz?

Bu tarz şeylere inanmam ama benzer durumlar başıma geldi 2 defa. Biri büyükbabamda, diğeri amcamda. Halamlar, amcamlar falan bütün kardeşler yıllar sonra ilk kez bir araya geldiler kuzenin düğününde. Hasret giderdiler falan. Sapasağlam, turp gibi adam 2 ay sonra kalp krizinden vefat etti.

Amcam da kanserdi. Oğlu yurtdışındaydı, kızı da başka şehirde üniversitedeydi. 2 gün yoğun bakımda kaldı amcam. Kuzenler yanına gelince onları gördü ve birkaç saat sonra vefat etti.
  • himmet dayi  (23.02.16 14:36:56 ~ 14:37:19)
Acikcasi ilahi acidan bakarsak ben aksine, ironik derim. Soguktan öldü, simdi sicakta defnediyoruz, bosuna öldü gitti der gibi.

Ama normalde bunlar senin basindan gecse ne düsünürdün dersen, aklima ölüm kalim degil, ya düne bak soguga bak bi de su sicaga bak. Iklimler degisiyor dünyanin düzeninin icine ettik diye düsünürüm. Diger hikmet su bu aklima gelmez.
  • aynadakiyabanci  (23.02.16 14:39:56)
adam asıl hastalığından kurtuluyor, sonra gidiyor basit bir enfeksiyon yüzünden pat diye ölüyor. bence durum tam tersi, şanssızmış. ne açıdan baktığına bağlı.

  • sir gawain  (23.02.16 14:42:30 ~ 14:44:43)
bunların tümü dünyayı ben merkezli düşünmekle ilgili şeyler. hayatta sadece kendin varmışsın,olan herşey senin etrafında oluyor gibi düşünürsen herşeyden bir anlam çıkar.

  • dahili meddah  (23.02.16 14:53:53)
herşey normal. ihtimal dahilinde olayların sıralaması. herhangi bir şekilde olabilirdi. doğaüstü birşey yok.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (23.02.16 14:54:39)